info 15. - 17. 4.

Dobrý den, vítejte v krátkém velikonočním týdnu.

Protože se chystá delší volno, tak jsem dnes po dětech poslala tělocvik domů na vyprání. Ti co mají ještě kroužky, si ho zde nechali a budou donášet postupně. Ve středu dám také dětem domů slabikář a pracovní sešity, abyste měli možnost nahlédnout, kam jsme pokročili a případně, kdo má chuť si trochu opakovat nebo procvičovat.

Tento týden nejsou úkoly.

info 1 . - 12. 4. 2019

Dobrý den, moc Vás všechny zdravím a omlouvám se za minulý týden.

Opravdu jsem měla snahu Vám napsat, ale protože probíhaly zápisy a já se podílela na jejich přípravě, chtěla jsem psát z domova. V pondělí jsem si doma nemohla vzpomenout na uživatelské jméno a v úterý se mi to doma dvakrát vymazalo. To mě popadl trochu vztek, možná nějaký aprílový žertík. Tento týden to napravím a posílám také shrnutí z třídních schůzek.

děti velmi hezky pracují ve skupinách, spolupracují, pomáhají si, řeší

info 25. - 29. 3. 2019

Dobrý den,

stále se zabýváme jarem, zkoumámem přírodu a jeho znaky. Dnes také dostaly děti jarní úkol, na který mají celý týden. Zadání mají popsané v úvodu a vše jsem jim ještě dovysvětlila. Mohou obrázky pozorovat, číst si o nich, něco udělat. Vždy, když nějakou věc splní, políčko si označí. Určitě nemusí splnit vše, jen co opravdu prožijí. Informace si mohou najít také s vaší pomocí na internetu, v knihách. Záleží pouze na nich.

Ve středu pravděpodobně dostanou čtení.

info 18. - 22. 3. 2019

Dobrý den, tak nám již v tomto týdne opravdu vypukne jaro a i my se v následujících dnech jaru budeme intenzivně věnovat.

Děti se rozdělily do pěti skupin a vytvořily jsme tak posádky pěti lodí, které plují prozkoumávat jarní ostrov. Děti si sedly podle své volby, tak uvidíme, jak budou fungovat. Také si nevolíme kapitány a práci si budou dělit na základě domluvy. Sama jsem moc zvědavá, jak se tento model osvědčí. Děti také vědí, že pokud nebudou posádky fungovat, tak se mohou ocitnout na jiné lodi.

info 11. - 15. 3.

Dobrý den, jaro už nám pomalu ťuká na dveře a zítra je Řehoře a čáp by se měl chystat přes moře. Dny jsou delší a pro všechny určitě příjemnější.

kalendář

26.3. 2019 se budou konat třídní schůzky od 18.00 hodin. Všichni jste srdečně zváni, pokud se nemůžete dostavit a chcete se mnou mluvit, tak mě kontaktujte a domluvíme si spolu jiný termín. Zápis z třídních schůzek pak umístím sem, o nic tedy nepřijdete.

9. - 10. 5. je ředitelské volno

Chtěla bych pro děti ještě objednat nějaké programy - divadlo,... a výlet. Podrobnější informace Vám řeknu na schůzkách.

info 4. - 8.3.

Dobrý den, od dnešního dne máme 14 denní projekt "Voda". Děti se v pátek vylosovaly a pracují ve skupinách. Každý den má někdo z nich odpovědnost za svoji skupinu, rozděluje práci a rozhoduje, jakým způsobem budou pracovat. Začínáme obecně vodou a postupně se dostaneme k našemu třídnímu projektu kaluž, louže. Každá třída zpracovává jiné téma.

info 25.2. - 1.3.

Dobrý den, za dveřmi břeten, brzy jaro, déle světlo,... začíná být veseleji.

Přes víkend jsem měla od dětí vybrané krtečky, dopisovala jsem jim odměny, zapsala volno 9. a 10.5. na straně 25. Prosím podepište. Na poslední stránku jsem zapsala třídní schůzky, čas ještě upřesním, prosím také podepište. Kontrolovala jsem a podepisovala omluvenky a někomu tam něco chybí. Prosím doplňte a já podepíši. Moc děkuji. Pokud byste měli problémy s datem, tak mi zavolejte.

info 18. - 22.2.

Dobrý den, vítám všechny po jarních prázdninách. Doufám, že jste si je všichni užili v rámci svých možností. Dnes jsme se konečně sešli, i když ne úplně v plném počtu. Je to však lepší, než před prázdninami.

info 4.2. - 8.2.

Dobrý den,

vítejte v prvním únorovém týdnu. Bohužel na naší palubě stále řádí nějaká mořská nemoc, pacienti se nám vracejí, ale jiní zase ulehají. Nemůžeme se z toho nějak dostat. Tak snad se konečně sejdeme po jarních prázdninách.

Na úvod jedna moc příjemná zpráva, alespoň doufám, 9. a 10. 5. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.

info 28.1. - 31.1.

Dobrý den,

den D se blíží a naše první vysvědčení. Ve čtvrtek31.1. si budeme první hodinu předávat vysvědčení. Prosím, dejte dětem nějaké pevné desky, aby se jim vysvědčení neponičilo, budeme ho ještě na konci potřebovat. Vysvědčení pak vracejte v následujícím týdnu před prázdninami. Kdo odjíždí na hory, tak prosím vysvědčení vraťte po prázdninách. Děkuji.

kalendář

čtvrtek 31.1.  - naše první vysvědčení, další hodiny budou probíhat normálně, tělocvik také, sběr starých baterií - děti je nosí do třídy