Týden od 18.1. do 22.1.

str. 12 - opis jmen

str. 13 - opis, přepis

str. 14 - nácvik psaní malého psacího y

Matematika 2 (str. 9 - 12)

- str. 9 - procvičování odčítání v oboru č. 0-9

- str. 10, 11 - žáci řeší úlohy z geometrie pro rozvoj prostorové orientace

Týden od 11.1. do 15.1.

PŘEHLED UČIVA + iNFORMACE

Slabikář (str. 22 - 25)

- str. 22, 23 - nové písmeno V, v

- str. 24, 25 - opakování, didaktické hry

Literární výchova - básně se zimní tématikou, hádanky, reprodukce slyšeného textu

Písanka 2 (str. 5- 9)

- nácvik psaní velkého psacího I, malého a velkého J, slabiky, jednoduchá slova

Matematika (str. 5 - 8)

- str. 5 - žáci procvičují počítání v oboru čísel 0-9, sčítání, rozklady, porovnávání čísel

První týden v novém roce 2021

Vítejte v novém roce 2021

Přeji Vám jen to nejlepší, velkou kupu štěstí a hlavně pevné zdraví.

Co nás tento týden pěkného a nového čeká?

Slabikář str. 18-21

- str. 18, 19 - nové písmeno N, n (minulý rok jsme už nestihli)

- str. 20, 21 - Hádej, hádej hádači (úkoly na této straně jsou různého typu a mají opakovací charakter)

Písanka 1, Písanka 2

- V Písance 1 nás čeká nácvik psacího velkého 0 (poslední strana)

Písanka 2 (str.1-4)

Vánoční prázdniny, konzultace

Milí rodiče

Z nařízení vlády nám začínají vánoční prázdniny už 21.12. 2020 a končí 3.1.2021.

Když situace dovolí, tak 5.1.2021 se budou konat konzultace od  16.00 do 18.30. Když bude chtít někdo přijít dříve (od 15.00 hod.), tak mi prosím napište.

KRÁSNÉ KLIDNÉ VÁNOCE A  HLAVNĚ PEVNÉ  ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE

K Vánocům patří pohádky. Mít tak prsten Arabely .....

Mějte se moc pěkně

Helena Krejčová

14.12.-18.12.

14.12. - 18.12.

Dobrý den,

všechny Vás moc zdravím v dalším adventním týdnu.  Měsíc rychle ubíhá a ten tajemný čas, kdy se naše srdce rozehřívají, je tady. S dětmi počítáme dny na adventním kalendáři, posloucháme pohádky, koledy a přejeme si, aby ten pohádkový čas trval nejen těch několik svátečních dní, ale mnohem déle ….

A co pěkného nás ještě tento týden čeká?

Slabikář – str. 15-19, 21

7.12. - 11.12.

Dobrý den

Je tu zas, (před)vánoční čas. A s ním období pečení a tvoření. A co už děti pěkného vytvořili? Každý si namaloval zimní královnu – moc se jim povedla a máme je vystavené, vybarvili si milého čertíka a vyrobili mu papírový řetěz, v pátek si namalovali pohádkového kapříka. Třeba splní nějaká přání. Také posloucháme koledy a adventní pohádky.

Přehled učiva 7.12. – 11.12.

Slabikář – str. 10-14

Týden od 30.11. do 4.12.

Dobrý den,

všechny moc zdravím v adventním čase. I když advent letos bude jiný. Což ale nutně neznamená, že je úplně špatně. Ten největší předvánoční shon asi budeme muset omezit kvůli naší bezpečnosti i ohleduplnosti k ostatním. Ale není to příležitost k jiným zážitkům?

Tento týden nás čeká:

Slabikář (učebnice str.5-10)

- str. 5, 6, 7 - opakování písmen L. l. S, s, P, p, čtení slabik, slov, jednoduchých vět.

- str.8, 9 - nové písmeno T, t, slabiky TA, TE, TO, TU, čtení slov i jednoduchých vět

- str. 10 - procvičení

Vánoční fotografování

Milí rodiče,

zítra pošlu po dětech nabídku na vánoční fotografování. Kdo bude mít zájem, prosím vyplňte a pošlete zpět. Fotit se budeme ve středu 2.12. Peníze budu vybírat, až děti dostanou fotky. S pozdravem Helena Krejčová

Týden od 23.11. do 27.11.

Dobrý den, všechny moc zdravím

Co nás pěkného čeká v posledním listopadovém týdnu?

Začnu hádankou: Které zvíře má mladé i na podzim, když už padá listí? Zaječice - říká se jim listopaďáčci.

Učivo

Živá abeceda (do str. 49, s učebnicí se zítra rozloučíme)

- opakování probraných písmen, slabik, jednoduchých slov, vět.

Slabikář (str. 3-5) Se Slabikářem začneme pracovat ve středu.

- na začátku Slabikáře máme také opakování písmen, slabik, jednoduchých slov, vět.

Výuka od 18.11.

Dobrý den,

pěkně Vás všechny zdravím a těším se ve středu 18.11. ve škole na naše prvňáčky.

Na stránce školy je informace od pana ředitele k nástupu 1. a 2. tříd.

Nové učivo na pondělí zadávat nebudu, v úterý máme státní svátek.

Příprava do školy:

Poprosím :

- zkontrolovat aktovku - do aktovky si žáci připraví učebnice a pomůcky (Živá abeceda, Písanka 1, Matematika 1, Prvouka, Notýsek, Anglický jazyk, Stírací tabulka + 1 fix)

- kontrola penálu (ořezané tužky a pastelky). Další týden bychom začali psát perem.