Aj1

Aj Houdková

Vážení rodiče - a další, kdo dětem pomáháte zorientovat se v aplikaci MS Teams a zvládnout náročné období (bez lavic, svačin s kamarády a školního zvonění) v životě čerstvých školáčků - DĚKUJI za podporu, kterou dětem dáváte. Pokud by se někdo příští týden nemohl na hodinu Aj na MS Teams připojit, dejte mi, prosím, vědět emailem.

Tento týden si děti napsali první "diktát" podle barev - musím je pochválit, vedly si skvěle! Někdy to byla částečně týmová práce :) ale i tak si zaslouží pochvalu!

AJ Brátová - distanční výuka

Dobrý den. Prosím přihlašte se do aplikace Teams, kde najdete v kalendáři časy, kdy se má Vaše dítko připojit na AJ a též další informace k výuce na dálku. Pokud se do Teams připojovat z jakéhokoliv důvodu nemůžete, prosím, dejte mi vědět (magdalena.bratova@zschmelnice.cz), domluvíme se individuálně. Děkuji a zdravím, M. Brátová

Aj Houdková

Angličtina pokračuje i v době distanční výuky - den/čas/připojení naleznete v kalendáři v Teams. Budu se těšit on-line!

Krásné dny,

Jitka Houdková

AJ Brátová 13.-17.9.

Již máme všichni učebnice, sešity. Prosím o jejich obalení. Někteří měli i desky na všechny AJ materiály, děkuji:)

Tento týden vystřiháváme první dvě slovíčka a dáváme do malých obálek.

Povely: stand up, sit down, clap your hands, nově: turn around, say Hurray, touch your nose.

Slovíčka a fráze: a teddy bear, I´m Kristýnka, a car, a banana

Písničky pro tento týden

Vážení rodiče,

seznamujeme se se spolužáky i s angličtinou. Učíme se pozdravit Good morning, říci, jak se kdo jmenujeme - My name is . . . a poznáváme oblíbené barvy (white, blue, pink, red, brown, orange, yellow, green, . . .), které hledáme a ukazujeme ve třídě.

AJ Brátová 6.-.10.9.

Vážení rodiče,

seznámili jsme se s medvídkem Samem a jeho rodinou.

Naučili jsme se písničku Hello, hello, I am Sam... (učebnice 4/2) Učebnice dostanou děti nejpozději na hodině ve čtvrtek).

Představujeme se jednoduchou frází I am + jméno.

Tento týden si také zakládáme sešity a do nich zaznamenáváme nové slovíčko - a teddy bear.

Umíme se hezky pozdravit, rozloučit a reagovat na povely: stand up, sit down, clap your hands.