Aj1

AJ Práchenská

pozdravy hello, bye, jednoduché písně, rozhovor

dú na 14.9. vystřihnout z prac.sešitu str.53 2 karty - a teddy, I (lesson 1).

Aj Houdková

S dětmi se seznamujeme, trénujeme pozdravy (Hello,  Good morning) a představování (What's your name? My name is Honzík.). Seznámili jsme se i s medvídky v učebnici, ať se nám s učebnicí dobře pracuje. Kdo měl sešit, má vlepeno, kdo neměl, nalepíme příště. Poslechli a zazpívali jsme si písničku Hello z učebnice str.4.

Na hodiny si děti nosí (pokud už dostali) velkou plastovou obálku/desky a v ní učebnici, sešit, malou obálku, kapesníčky. Nosí také penál, notýsek úkolníček na poznačení případných úkolů a pod. a ŽK na známky (zatím žádné nebyly).

Hezký víkend,

Houdková

Aj Houdková

V učebnici pokračujeme v lekci ZOO, opakujeme slovíčka z předchozích lekcí včetně čísel 1-12. Děti si dovystříhaly zbylá slovíčka/kartičky z konce učebnice – po tomto týdnu by měli mít všichni všechna v obálkách (kdo neměl obálku v hodině, měl by si vystříhat doma – je menší riziko ztráty kartiček). I v dalších hodinách budeme opakovat a procvičovat.

Hezké dny,

Aj Brátová

Opakujeme všechna zvířátka, která jsme se učili, ve spojení s tím, jak a co dělají. Učebnice strana 42,43. Začínáme trénovat čtení - 42/2. Komu to dělalo větší potíže, dostal toto čtení za DÚ. Příští týden budeme vyrábět "nebe, peklo, ráj" či velkou stolní hru. Záleží na každém, co si vybere. Děti také budou potřebovat všechny obrázkové kartičky, které jsme si celý rok vystřihávali ke každé lekci. Pokud někdo poztrácel, nějak to vyřešíme. Hezký týden, Magda Brátová

Aj Houdková

Pracujeme v lekci o ZOO, říkáme si názvy zvířat, jakou má které barvu, opakujeme čísla, str.39 -40. Používáme věty jako např. My lion is blue. This zebra is orange and black. . . . What is number 3? Number 3 is a tiger.

Příští týden budeme plynule pokračovat dál. Žádné povinné zkoušení ani testík už děti nečeká - vybarvovací testík tento týden byl jen na jedničky, ostatní bez známky.

Krásné slunné dny,

Aj Houdková

Věnujeme se nové lekci - ZOO. (What colour is the lion? I like lions. . . )

Testík jsme odložili, dětem ještě prospěje zopakování - věřím ale, že tento týden už testíky "namalují". Děti jsou většinou velmi šikovné, některé ale začínají zapomínat starší slovíčka . . . a náš první testík by měl být příjemný :)

Hezký víkend,

Aj Brátová 30.5.-4.6.

Vážení rodiče, s dětmi tento týden začínáme poslední Lekci - ZOO. Osvojíme si novou slovní zásobu a budeme opakovat i všechny lekce zpětně. Kdo začal starší slovíčka zapomínat, dostal jejich zopakování za DÚ - STR.38. Stříháme poslední kartičky ze zadní části učebnice + v učebnici děláme strany 38,39. Naučíme se novou písničku "Welcome to the ZOO" - strana 52. Hezký týden, M.B.

Aj Houdková

S dětmi jsme si shrnuli končící lekci, nalepili si medvídky ke slovíčkům a zvládli jsme i diktát barev na str. 36. Stále trvá možnost získat jedničku za říkanku a/nebo rozhovor z minulého týdne - dobrovolně.

Děti budou v naší druhé hodině příštího týdne (St, Čt nebo Pá) psát a kreslit svůj první test z angličtiny (vybarvovat, spojovat) - ukáží tak, co vše si z tohoto dílu učebnice pamatují.

Klidné dny,

Brátová 23.-27.5.

Dobrý den, omlouvám se, info k minulému týdnu jsem neuložila. Nyní opakujeme Lesson 4. Komu se povedlo, má jedničku v notýsku. Kdo nevěděl 2 a více slovíček, zkusí to znovu příště. Dětem do sešitu vlepuji přehled za květen. Do sešitu si děláme přehled všech zvířat, která umíme. Učebnice strana 36,37. Zpíváme nový hello a goodbye song, říkáme básničku: Can you fly like a bet. Zdraví M.B.