info 20. - 24.1. 2020

Dobrý den, dnes mám pro Vás spoustu organizačních věcí a novinek.

Tento týden a příští pracujeme ve skupinách a naším hlavním tématem je lidské tělo. Děti se v pátek rozdělily do skupin a vymyslely si svoje jméno. Dnes jsem měla opravdu velkou radost, protože báječně spolupracovaly. Samozřejmě, že někdo je spokojený více, někdo méně. V průběhu to řešíme.

Dnes dostaly děti úkol, který je až na středu. Je to příběh o uších.

info 13. - 17.1. 2020

Dobrý den, vítejte v druhém lednovém týdnu.

Tento týden věnujeme zimním sportům. Bohužel si žádný nemůžeme vyzkoušet prakticky, protože počasí nám nepřeje. Třeba se ještě nějakého sněhu v budoucnu dočkáme. Dnes jsme si promítali ukázky různých zimních sportů a zastavili se u toho, že někdy je pro člověka důležité překonat sám sebe. Na základě toho jsme si také pouštěli ukázky z jízdy bobů a skoků na lyžích, podle pravdivých příběhů - Orel Eddie a Kokosy na sněhu. Možná se Vás na to děti budou ptát.

info 6. - 10.1. 2020

Dobrý den, všechny Vás zdravím a vítám v novém roce 2020. Doufám, že jste si odpočinuli v rámci možností a užili si volno s dětmi.

My jsme se dnes společně přivítali a povídali si o Vánocích a dnešním tříkrálovém svátku.

Připomínám jen, aby si děti opět přinesly bačkory, tělocvik a všechny sešity zpátky. Také prosím, kdo dočetl nebo nepřinesl, tak knihu na čtení do lavice. Moc děkuji za spolupráci.

info 16. - 20.12. 2019

Dobrý den, zdravím všechny v posledním týdnu tohoto roku. S dětmi ho věnujeme především Vánocům a aktivitám, které k nim patří.

Dnes jsme si zapálili třetí adventní svíčku a četli jsme si třetí adventní pohádku.

Začali jsme nové téma, protože k nám do třídy přilétli hláskoptáčci. Máme je rozdělené podle barev a učíme se s nimi. Dělíme tedy hlásky - na samohlásky a souhlásky, samohlásky krátké a dlouhé, souhlásky měkké, tvrdé a obojetné. Tento týden se v nich zorientujeme a po Vánocích si o nich budeme povídat podrobněji a zaměříme se hlavně na souhlásky měkké a tvrdé.

info 9. - 13.12. 2019

Dobrý dev, vítejte v druhém adventním týdnu. Předně bychom vám se Zuzkou chtěli moc a moc poděkovat za podporu jarmarku. Děti prodaly všechno a Zuzka z nich byla nadšená. Moc díky za podporu, peníze půjdou na vybavení a tvoření v družině. Zuzka Vás ještě prosí, aby si děti přinesly příští týden jablko nebo pomeranč. A také znovu připomínám, aby si děti nosily rukavice, protože tráví venku dost času.

info 2. - 6.12. 2019

Dobrý den, vítejte v prvním adventním týdnu, který pro nás všechny bude trochu náročnější, protože vrcholí přípravy na jarmark. Tímto vás srdečně zvu ve středu 4.12. na prodejní jarmark, který proběhne v šatnách a na konzultace, které budou u nás ve třídě.

info 25.- 29.11. 2019

Dobrý den, vítejte v posledním listopadovém týdnu. Všichni už se začínáme těšit na Vánoce, ale užijeme si i společně čas předvánoční.

Tento týden máme ještě projekt rodina. Bydlí s námi Lesánkovi, kterým děti v průběhu minulého týdne vymyslely jména. Ti se s námi učí a my o nich.

info 18. - 22.11.

Dobrý den,

vítejte, chtěla bych vám moc poděkovat za velkou účast na Martinském čtení. Doufám, že jste si to s dětmi užili.  Ve čtvrtek jsme si o čtení ještě asi hodinu povídali a ukazovali si knížky, které jsme četli. Děti měly velmi hezké postřehy. Viděla jsem, že si i nějaké knihy zakoupily a na závěr jsme měli i dost vítězů čtenářské tomboly. Tak zase za rok........

info 11. - 15.11. 2019

Dobrý den, vítejte v dalším listopadovém týdnu. Tyto dny zasvětíme svatému Martinovi, dobrým skutkům a knihám.

Dnes jsme si povídali s dětmi o Martinovi, jeho životě, tradicích a zvycích, které se dodržují. Četli jsme o něm legendu, zpívali písničku a promítali si video o jeho životě. Děti dnes mají tajný úkol, který nesmí prozradit. Zítra si o něm povíme. Ve středu úkol nedostanou, protože je odpoledne Martinské čtení a někteří z vás budou ve šklole do večera.

info 4. - 8.11. 2019

Dobrý den, vítejte v listopadovém týdnu.

Protože se nám venku ochlazuje, tak Zuzka z družiny prosí, abyste dětem dávali na ven teplejší oblečení. Když tak se podívejte, co mají v šatně.

Tento týden budeme hodně opakovat, protože ve středu a ve čtvrtek si napíšeme naše první opakování z českého jazyka a z matematiky. V pátek jsme si o tom s dětmi povídali a každý den jim to připomínám. Ověříme si tak, zda vše pochopily, ale zase nechci aby se tím příliš stresovaly.

Dnes také dostaly úkol, který je na čtvrtek. Zde jsou ukázky toho, co v opakování bude.