2.B

info 14. - 18.10.

Dobrý den, vítejte v dalším říjnovém týdnu.

Tento týden se ještě budeme věnovat stromům, protože 20.10. slaví svůj svátek. Stále jsme ve dvojicích a děti vždy střeží jeden ze stromů. Společně si povídáme o stromech, poznáváme je a zjišťujeme o nich nové informace. Stromy se nám také promítají do ostatních předmětů. Tento týden budeme opakovat abecedu, počítáme do 100 v celých desítkách, porovnáváme čísla, řadíme.

info 7.10 - 11.10. 2019

Dobrý den, 

hned na úvod bych vás ráda pozvala na zítřejší schůzky, které se konají od 18.00 hodin v naší třídě v prvním patře. Kdo nemůže přijít a chtěl by se mnou mluvit, tak mi napište nebo zavolejte a domluvíme se. Po schůzkách vytvořím zápis a pošlu Vám po dětech.

Těchto 14 dní se budeme věnovat stromům a lesu. Děti jsou rozdělené do dvojic, dívky si vylosovaly chlapce a společně vždy stráží jeden strom, podle stromu se také jmenují. Někteří vzali rozdělení s úsměvem, někteří se zlobili, ale přes víkend to z dětí vyprchalo a dnes celkem fungovaly bez problémů.

info 30.9. - 4.10.

Dobrý den, vítejte v prvním říjnovém a velmi větrném týdnu.

Tento týden pracujeme ve skupinách - děti se v pátek rozdělily do 7 zvířecích skupin, protože tento týden je mezinárodní den zvířat. Máme smečky, skupiny  - lišky, vlky, veverky, zajíce, sovy, jeleny a ježky. Opět si každý den volíme vůdce smečky, který rozděluje a organizuje činnosti ve své skupině.

Dále se budeme věnovat abecedě, pokud budete mít chuť a chvilku, tak si ji s dětmi jen tak přeříkejte. Na youtobe je také spousta odkazů.

info 23. - 27.9.

Dobrý den,

vítejte v prvním podzimním týdnu. Tento týden na nás čekají dvě novinky. Začneme si hrát s abecedou  a vstoupíme s Hergotem do stovkového lesa. Budeme si povídat o podzimu, počasí, zvířatech...

Dnes dostaly děti úkol. Mají si z matematiky - uprostřed  - vystříhat peníze a modré číslice. Dostaly na ně podepsané pytlíčky.

Ve středu dostanou úkol spojený s abecedou.

Ve středu nebude doučování, protože nám chybí Zuzka v družině a půjdu s dětmi na zahradu, kde se koná posvícení. Uvidím, zda se mi podaří si děti vzít jiný den, ale mám toho letos více.

info 16. - 20.9. 2019

Dobrý den, tento týden ještě stále opakujeme a procvičujeme z loňského roku. Sčítáme a odčítáme do dvaceti, opakujeme před,za, větší, menší. Opakujeme písmenka, povídáme si, co je hláska, slabika, slovo, věta, příběh.

Děti budou opět dostávat úkoly po  a st. Dnes si mají přečíst dva vtipy, do druhého doplnit znaménka, zítra pak s listem budeme dál pracovat. Ve středu pak dostanou list s trochu netradičními úlohami.

Dnes děti přepisovaly krátkou básničku a pro někoho to byl pěkný oříšek, více se budeme zaměřovat na psaní a pilovat plynulost a návaznost.

info 9. - 13.9. 2019

Dobrý den,

opět se budu snažit každé pondělí posílat zprávy z naší třídy. Pomaličku si na sebe opět začínáme zvykat. Minulý týden byl hodně organizační,děti si zvykaly na třídu s družinou. Myslím, že už začínají fungovat a orientují se.

Děti mají na tento týden úkol: až do příštího pondělí - nosit poklady z lesa - kaštany, žaludy, šišky,.....

info 2. - 6. 9. 2019

Dobrý den, 

vítejte na stránkách třídy 2.B.

dopis pro děti - mohly by si přečíst samy?

AHOJ!

MÁME ZA SEBOU PRVNÍ NÁMOŘNICKÝ ROK A ŠŤASTNÉ VPLUTÍ DO PPRÁZDNINOVÉHO PŘÍSTAVU.