info 9. - 13.12. 2019

Dobrý dev, vítejte v druhém adventním týdnu. Předně bychom vám se Zuzkou chtěli moc a moc poděkovat za podporu jarmarku. Děti prodaly všechno a Zuzka z nich byla nadšená. Moc díky za podporu, peníze půjdou na vybavení a tvoření v družině. Zuzka Vás ještě prosí, aby si děti přinesly příští týden jablko nebo pomeranč. A také znovu připomínám, aby si děti nosily rukavice, protože tráví venku dost času.

info 2. - 6.12. 2019

Dobrý den, vítejte v prvním adventním týdnu, který pro nás všechny bude trochu náročnější, protože vrcholí přípravy na jarmark. Tímto vás srdečně zvu ve středu 4.12. na prodejní jarmark, který proběhne v šatnách a na konzultace, které budou u nás ve třídě.

info 25.- 29.11. 2019

Dobrý den, vítejte v posledním listopadovém týdnu. Všichni už se začínáme těšit na Vánoce, ale užijeme si i společně čas předvánoční.

Tento týden máme ještě projekt rodina. Bydlí s námi Lesánkovi, kterým děti v průběhu minulého týdne vymyslely jména. Ti se s námi učí a my o nich.

info 18. - 22.11.

Dobrý den,

vítejte, chtěla bych vám moc poděkovat za velkou účast na Martinském čtení. Doufám, že jste si to s dětmi užili.  Ve čtvrtek jsme si o čtení ještě asi hodinu povídali a ukazovali si knížky, které jsme četli. Děti měly velmi hezké postřehy. Viděla jsem, že si i nějaké knihy zakoupily a na závěr jsme měli i dost vítězů čtenářské tomboly. Tak zase za rok........

info 11. - 15.11. 2019

Dobrý den, vítejte v dalším listopadovém týdnu. Tyto dny zasvětíme svatému Martinovi, dobrým skutkům a knihám.

Dnes jsme si povídali s dětmi o Martinovi, jeho životě, tradicích a zvycích, které se dodržují. Četli jsme o něm legendu, zpívali písničku a promítali si video o jeho životě. Děti dnes mají tajný úkol, který nesmí prozradit. Zítra si o něm povíme. Ve středu úkol nedostanou, protože je odpoledne Martinské čtení a někteří z vás budou ve šklole do večera.

info 4. - 8.11. 2019

Dobrý den, vítejte v listopadovém týdnu.

Protože se nám venku ochlazuje, tak Zuzka z družiny prosí, abyste dětem dávali na ven teplejší oblečení. Když tak se podívejte, co mají v šatně.

Tento týden budeme hodně opakovat, protože ve středu a ve čtvrtek si napíšeme naše první opakování z českého jazyka a z matematiky. V pátek jsme si o tom s dětmi povídali a každý den jim to připomínám. Ověříme si tak, zda vše pochopily, ale zase nechci aby se tím příliš stresovaly.

Dnes také dostaly úkol, který je na čtvrtek. Zde jsou ukázky toho, co v opakování bude.

info 21. - 25.10.

Dobrý den,

předem všem přeji pohodové podzimní prázdniny a tímto také připomínám, že je volno pondělí, úterý a středa - 28. - 30.10.

Děti od dnešního dne sedí dle svého přání. Dvojice a projekt les jsme v pátek zakončili. V pátek jsme také byli na výstavě Duše stromů. Děti asi trochu mrzelo, že neviděly svoje obrázky, ale zase jsme si udělali moc hezkou procházku Prahou a podívali se na Orloj.

Stále opakujeme abecedu, ale začneme si povídat o druzích vět. Děti se dnes ptaly, co znamená zkratka OTRP, možná se vás doma budou ptát, ale zítra si vše vysvětlíme.

info 14. - 18.10.

Dobrý den, vítejte v dalším říjnovém týdnu.

Tento týden se ještě budeme věnovat stromům, protože 20.10. slaví svůj svátek. Stále jsme ve dvojicích a děti vždy střeží jeden ze stromů. Společně si povídáme o stromech, poznáváme je a zjišťujeme o nich nové informace. Stromy se nám také promítají do ostatních předmětů. Tento týden budeme opakovat abecedu, počítáme do 100 v celých desítkách, porovnáváme čísla, řadíme.

info 7.10 - 11.10. 2019

Dobrý den,

hned na úvod bych vás ráda pozvala na zítřejší schůzky, které se konají od 18.00 hodin v naší třídě v prvním patře. Kdo nemůže přijít a chtěl by se mnou mluvit, tak mi napište nebo zavolejte a domluvíme se. Po schůzkách vytvořím zápis a pošlu Vám po dětech.

Těchto 14 dní se budeme věnovat stromům a lesu. Děti jsou rozdělené do dvojic, dívky si vylosovaly chlapce a společně vždy stráží jeden strom, podle stromu se také jmenují. Někteří vzali rozdělení s úsměvem, někteří se zlobili, ale přes víkend to z dětí vyprchalo a dnes celkem fungovaly bez problémů.

info 30.9. - 4.10.

Dobrý den, vítejte v prvním říjnovém a velmi větrném týdnu.

Tento týden pracujeme ve skupinách - děti se v pátek rozdělily do 7 zvířecích skupin, protože tento týden je mezinárodní den zvířat. Máme smečky, skupiny  - lišky, vlky, veverky, zajíce, sovy, jeleny a ježky. Opět si každý den volíme vůdce smečky, který rozděluje a organizuje činnosti ve své skupině.

Dále se budeme věnovat abecedě, pokud budete mít chuť a chvilku, tak si ji s dětmi jen tak přeříkejte. Na youtobe je také spousta odkazů.