info AJ 6. - 8.4. 2020

Milé děti a rodiče,

posílám ještě angličtinu. Paní učitelka Bezděková má již založený tým, paní učitelka Štěpánková ho zakládá. Každá z paní učitelek má svoji skupinu a pozve Vás. Budu Vám ji dávat i sem. Snad se mi to bude dařit.

paní učitelka Štěpánková

Opakujeme barvy, číslice a školní předměty

Ukazujeme na věci třeba v dětském pokoji a říkáme: This is a table. This is a book. This is a school bag.

Zkuste si zahrát s rodiči hru Simon Says, těch pokynů už umíme tolik….jen zavzpomínejte.

mimořádné info 6. - 8.4.2020

Dobrý den milé děti a rodiče,

Začal nám velikonoční týden a od čtvrtka na Vás ještě čekají velikonoční prázdniny. Letos asi budou trochu zvláštní a jiné, a tak Vám posílám koledu alespoň takto na dálku.

Jistě jste zaznamenali změny, protože i naše škola přizpůsobuje výuku na dálku, a tak je od dnešního dne spuštěna on-line výuková platforma Microsoft Teams. V minulém týdnu jste všichni obdrželi přístupové údaje do systému. U někoho byl menší problém, který jsme ale rychle vyřešili. Pak už se mi nikdo neozval, a tak tedy předpokládám, že je vše v pořádku.

mimořádné info 30.3. - 3.4.2020

2B 30.3.-3.4.

Skupina Jany Štěpánkové

Opakování – My Farm

Nalistujte v učebnici stránky 16-20 a prohlédněte si tam „zvířecí“ lekci. Jsou tam zmiňovaná zvířátka, která už znáte nebo jsme se je učili. Zkuste si vybrat třeba 10 vám milých zvířat a ty nakreslit na list papíru a ke každému obrázku napsat. např. my brown horse nebo my pink pig atd.  Mohou to být třeba jenom jejich hlavy.

Angličtina 30.3. - 3. 4. - opakování + projekt

mimořádné info 30.3. - 3.4. 2020

Milé děti  a rodiče,

všechny moc zdravím. Píši zprávy ohledně tohoto týdne. Končí nám březen a začíná nový měsíc duben. Podle jedné pranostiky se říká : "....ještě tam budem" a asi to platí i pro nás.

Tento týden, ve středu slaví svátek Hugo. Tak všechno nejlepší Hugo. V březnu nikdo neslavil narozeniny. V dubnu ale máme tři oslavence - Elenku, Kubu a Robina Žibřida. Nebojte se o "kozu" a přání nepřijdete. Až se vrátíme, tak všechno doženeme a oslavíme.

NOVÉ MIMOŘÁDNÉ INFO

Milé děti a rodiče,

na všechny z Vás moc myslím a pevně doufám, že se Vám všem daří dobře. Nevím, jak dlouho tato situace potrvá, ale už teď se těším, až si zase zahrajeme americkou vybíjenou nebo mafiány.

Úkoly a práci jsem Vám zadala již minulý týden. Dnes Vás chci pouze pozdravit. Televize pro vás připravila program Učít telka. Dnes jsem sledovala, možná že Vy také. Pokud můžete a máte chuť, tak pobývejte venku, hrajte hry, kreslete si a dělějte, co Vás baví. Tím se toho naučíte mnoho a ani o tom nevíte.

mimořádné info

Milé děti a rodiče,

od středy 11.3. je z důvodu šíření nákazy koronaviru uzavřena naše škola. Budu s Vámi komunikovat prostřednictvím našich  třídních stránek. Včera děti dostaly všechny sešity domů. Napíši Vám co máte dělat a zároveň doporučím, co můžete dělat. Je na vás, jak si práci rozdělíte a kdy ji uděláte.

Tento týden jsme se měli seznámit s novými tématy - násobilka, slovní druhy. Trochu je odložím a pošlu vám jinou práci. Uvidíme, jak dlouho bude škola uzavřena. Posílám tedy práci na tyto dny: 11. - 20.3.

info 9. - 13.3. 2020

Dobrý den,

vítejte v dalším březnovém týdnu. V pátek jsme zakončili náš projekt "Na skládku ne". Ještě jednou všem děkuji za velkou pomoc při tvoření baterkožroutů. Fotky ostatních si můžete prohlédnout na stránkách školy. Ve čtvrtek 5.3. jsme s dětmi byli na ekokonferenci, kde se jim představily jednotlivé ekotýmy a seznámily je s tím, čemu se ve škole během roku věnují.

Od dnešního dne se připravujeme na jaro a čekáme, až nám zaklepe na dveře. Povídáme si o jarních svátcích a tradicích a o tom, jak se nám na jaře mění příroda a co vše nového můžeme spatřit a objevovat.

info 2. - 6.3.2020

Vítejte, začaly nám březnové dny a jaro se k nám pomalu blíží. Na začátku bych Vám všem chtěla moc poděkovat za podporu v projektu Baterkožrouti. Jste úžasní, jak jste rychle reagovali, zpracovali a posílali fotografie. Opravdu si toho velmi vážím. Fotografie se ke mně dostávaly různými cestami a chvíli trvalo, než jsem je zpracovala. Dnes jsme si s dětmi fotografie promítali a povídali si o tom, jak se našim Baterkožroutům daří. Tak ještě jednou díky, díky.