2.5.- 6.5.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

Slova se skupinami DĚ, TĚ, NĚ, BĚ, PĚ, VĚ, MĚ (opakování)

• Str. 29, 30 – opakování
  • Str. 28 – čtení + vypravování
  • Str. 31 – Úvod do slovních druhů. Žáci poznávají, že všechna slova se dají roztřídit do deseti slovních druhů. Jejich názvy si osvojují v daném pořadí. Pro řazení slov ke slovním druhům potřebují žáci 2. ročníku jasná pravidla. Z toho důvodu určujeme slovní druhy na základě věcného významu.

Žáci se seznamují pouze s omezeným repertoárem vybraných příkladů. S jednotlivými slovními druhy se seznamují postupně. Důraz je kladen zejména na podstatná jména a slovesa.

• Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 24, 25

• V tomto týdnu se budeme věnovat opakování – násobení, dělení 2, 3, 4, 5
  • Pracovní listy
  • Matematické hry

Geometrie – str. 52 – Vzájemná poloha dvou přímek

PRVOUKA

• Str. 60 – savci – žáci popíší části těla savců (hlava, trup, krk, ocas, přední končetiny, zadní končetiny), znají společné znaky savců (Rodí živá mláďata. Mláďata sají mateřské mléko. Mají srst. Dýchají plícemi. Jsou teplokrevní. Mají čtyři končetiny).
  • Str. 61 – ptáci – žáci popíší vnější části těla ptáků (hlava, zobák, trup, křídlo, ocas, nohy), znají společné znaky (Mláďata se líhnou z vajec. Mají zobák, křídla a 2 nohy. Tělo je pokryté peřím. Jsou teplokrevní).
  • Hry, práce na interaktivní tabuli

• 3.5. – sběr baterií
  • pátek 6.5.  – akce České spořitelny  (Beseda o finanční gramotnosti, program "Kam se kutálí peníze"), Beseda je plánovaná na jednu vyučovací hodinu.
  • 9.5. – štafetový běh – Chmelnický kolík  (za třídu poběží 5 chlapců a 5 dívek) – trénujeme.
  • Posílám pár fotografií z akce „Sklář“.  Podle reakcí dětí se program moc líbil. Pan sklář nám  při zajímavém vyprávění vyrobil třídního maskota (psa).  Děti si vyfoukly kuličku, která slouží jako píšťalka.
  • V pátek děti dostaly notýsek, kde mají hodnocení za III. čtvrtletí (str. 27) + vložený list se sebehodnocením. Prosím podepsat. Děkuji

Krásné májové dny

H. Krejčová