1.C

Učivo od středy 21.10. do pátka 23.10.

Úkoly od středy do pátku

Dobrý den milí rodiče a milé děti,

doufám, že se máte krásně. Připravujete se doma, procvičujete písmenka a počítáte. Kdo se ještě nezkusil připojit na Teams, tak může udělat. Kdo vůbec nemá připojení, tak se mi ,prosím, ozvěte. Zítra bychom se zkusili spojit a společně si popovídat.

Video na Teams - stavba z kostek – pravidelnost

- garáž

Učivo na 19. a 20.10.

Milí rodiče a milé děti,

doufám, že se máte dobře. Počasí nám moc nepřeje, abychom mohli chodit ven. Ale doufám, že chodíte aspoň na malé procházky nebo na hřiště se proběhnout. Občas i pěkně fouká, tak byste mohli pouštět draky. Určitě si i nějakou pěknou písničku s rodiči zazpíváte.

Minulý týden jste měly nějaké úkoly. Tento týden v tom musíme pokračovat. Na Teamsy jsem vám poslala nějaká videa. Napište mi, prosím, zda se tam můžete připojit. Na web školy video nahrát bohužel nejde.

Úkoly na pondělí a úterý:

Procházka v lese - skřítkové

Procházka v lese

Když se dostaneš do lesa, můžeš uvidět různé skřítky, ale pozor moc se bojí. Pšššt!

Můžeš najít skřítka Trávníčka, skřítka Šiškáčka, skřítka Žaludovníčka, skřítka Lístečka a skřítka Klacíčka. Určitě jsem i na nějakého zapomněla. Každý skřítek má rád něco jiného, a proto ho najdeme tam, co má rád.

Námět na Pč a M - Draci

Námět na Pč a M

Výroba draků

Z papíru A5 vystřihni draka, nakresli oči, pusu a místo nosu napiš 1. Ozdob si boky a čelo draka. Dolů upevni provázek, kam budeš podle čísla přidělávat mašličky.

1 – jedna mašlička

2 - dvě mašličky

Mašličky si můžeš udělat z krepáku, z papíru složit harmoniku nebo třeba z papírového ubrousku. Připevnit je můžeš provázkem, izolepou nebo gumičkou.

Úlohy:

Mám dva draky, jeden je 1 a druhý 2. Kolik mají mašliček? Který drak má víc mašlí? O kolik?

Živá abeceda

Milí rodiče,

je mi jasné, že je práce až nad hlavu. Vy máte práci a ještě s dětmi pracovat. Proto vám píšu, jak postupovat u čtení. Někdo je rychlý a někomu to trvá déle. Proto zatím nechci,abyste příští týden začínali nové písmeno.

Živá abeceda

V živé abecedě nemusíte pospíchat. Je důležité hodně s dětmi cvičit písmenka, skládání slabik a nebo slov. Necháme to na procvičování a opakování. Proto si některé věci můžete nechat na příští týden.

Na str. 33 může nejdříve O položit do okénka,později napsat.

První psaní s kocourem Samem

Dobrý den,

nějak mi utelko, co s dětmi psát v Kocourovi. Zkuste do konce týdne napsat strany 32-35. Ty listy na uvolňování ruky jsou dobrovolné. Je ale dobré ruku cvičit, dost dětí má ruku trvdou.

Děkuji a mějte se krásně

Zuzana Mudrochová

učivo na týden od 12.10.

Milí rodiče,

opět Vám posílám učivo, které se budeme snažit probrat. V pátek 16.10. do Ulity nejdeme, akce je zrušena, bude se konat později. Třídní schůzky také nebudou.

Učivo: Čj - ŽA 32-35 písmeno O,opakování a procvičování, čtení především, Kocour 30-32

M - 22-25 přirození čísla, početní operace +,- do 4, porovnávání, manipulativní počítámí s fazolkami

Pr- podzim 14,15

Krásný týden přeje Zuzana Mudrochová

informace a učivo

Mílí rodiče,

sice nás čeká různé omezení z hygienických důvodů, ale to nás nezastaví. S dětmi můžeme zatím pracovat stejně jako dosud. Pokud bude aspoň trochu lepší počasí, tak budeme na Tv chodit ven. V Hv nemůžeme tolik zpívat, ale hrát na nástroje a tancovat na hudbu můžeme dále.

Tuto středu budeme mít ve škole malé divadélko, cena 40Kč. Nebudu nic vybírat, strhnu to z třídního fondu.

20.10. budou třídní schůzky. Nalepím vám to i do notýsku Krtečka.

Učivo:

Čj- 27-31           M- 19-21           Pr- 12,13 podzim