1.C

prezenční výuka a testování 12.4.

Milí rodiče,

dnes bylo náročné ráno, ale vše jsme s Vaší pomocí výborně zvládli. Moc Vám všem děkuji. Děti byly výborné, nikomu testy nedělaly žádný velký problém a k podařenému ránu jsme si zatleskali. Ve čtvrtek si to zopakujeme. Děti to již zvládnou i samy, tak zvažte Vaší přítomnost. Celý den jsme si především povídali, jaká byla distanční výuka, co dětem chybělo, po čem se jim stýskalo. Všichni se velice těšili do školy a na kamarády. Doufám, že škola bude fungovat dlouho, alespoň v tomto režimu.

online výuka

Dobrý den milí rodiče,

zítra od 9:00 do 11: 00 budu ve škole a budu vám dávat zapomenuté písanky nebo učebnice, pracovní listy a stírací tabulky. Online výuka začne v úterý a ne tedy ve středu. Zkusíme tento týden jet v tomto rozvrhu: 1.skupina začne v 8:30 do 9:00. 2. skupina pojede od 9:15 do 9:45. Pak znovu pojede 1.skupina od 10:00 do 10:30 a 2. skupina od 10:45 do 11:15. Napište mi, prosím, komu je jedno jakou zvolí skupinu.

Děkuji s pozdravem Mudrochová

Učivo na týden od 15.2. do 19.2.

Milí rodiče,

tento týden budeme s dětmi hodně opakovat a procvičovat. Příští týden jsou jarní prázdniny. Na prázdniny se úkoly nezadávají, ale bylo by dobré s dětmi především číst. Užijte si společné chvíle ať už na horách, na chalupě, u babiček a dědečků nebo jen doma. Buďte na sebe opatrní a po prázdninách se zase uvidíme.

Čj - slabikář písmeno C, 48-51

písanka 13-15, diktát, opis, přepis

M - 33, 34, 36

pracovní listy, pětiminutovka, obchodování - peníze

Pr - čas 69 - 73

Krásné slunečné a mrazivé dny Vám přeje

Učivo na týden 8.2. - 12.2.

Milí rodiče,

již jsem s dětmi začala psát postupně opis a přepis neboli opisování či přepisování z tiskací formy písma z tabule nebo v sešitě (jako znají z písanky), dále jsme minulý týden zkusili první diktát. Dětem to docela jde, ale je třeba to trénovat. V matematice, i když malé pětiminutovky děláme pořád na stírací tabulky, tak to bylo horší. Děti najednou neví, neumí si spočítat příklad a napsat jen výsledek.

Cvičení z češtiny budeme psát častěji a v matematice pětiminutovky také.

Čj - 46,47

přepis z tiskacího písma, opis, diktát

učivo na týden od 1.2. do 5.2.

Milí rodiče,

začali jsme druhé pololetí. Dětem dám malý sešit a do něj budeme psát různé věci a třeba i malé diktáty. Bude to sešit na všechno.

Tento týden se věnujeme vesmíru. Dnes jsme si povídali o obloze, trochu o Měsíci a hvězdách. Budeme opět vyhledávat v různých knihách, tak Vás prosím za děti, jestli by si nemohly donést nějakou knihu o vesmíru do školy. Knihy si opět podepsaly, aby nedošlo k výměně. Už dnes bylo vidět, že děti vesmír velice baví a zajímají se o něj.

Čj - 42-45

písanka - 8,9,10,2

M- 25-29

učivo na týden od 11.1.do 15.1.

Milí rodiče,

jsem moc ráda, že jsem se s dětmi po tak dlouhé době konečně viděla. Dnes jsme hodně povídali, kreslili, ale také i opakovali čtení písmene V. Postavili jsme s dětmi jinak lavice, pokud bude vše v pořádku, tak by tak děti zůstaly. Děti teď sedí kolem dokola třídy, vidí na sebe a bude i lepší spolupráce mezi nimi. Od zítra bych s dětmi chtěla začít projekt na téma Lidské tělo. Proto Vás žádám, pokud děti mají své dětské encyklopedie, ať si je přinesou do školy. Budeme nejen pracovat s nimi, ale i s učebnicí a internetem.

1.školní týden v novém roce

Milí rodiče a milé děti,

vítejte v novém roce 2021. Přeji Vám jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví. Ráda bych byla s Vámi, ale bohužel to nejde. Musím ještě tento týden být v karanténě. Škola funguje stejně jak před Vánocemi. Je jen trochu opuštěná, protože v ní jsou jen prvňáci a druháci. Stále bohužel nemůžeme s dětmi cvičit a zpívat. Ale i tak se budeme s dětmi snažit chodit ven, pokud to počasí dovolí. Dejte proto dětem vhodné oblečení.

Obědy - tento týden budou děti chodit v 11:45, jen v pátek půjdou 5. hodinu ve 12:10 v rámci vyučování.

Konzultace

5.1. se budou konat konzultace již od 15:00 do 17:00. Kdo by chtěl přijít později, napište mi. Děkuji.

Ráda vás uvidím.

Mudrochová