1.C

učivo na týden od 11.1.do 15.1.

Milí rodiče,

jsem moc ráda, že jsem se s dětmi po tak dlouhé době konečně viděla. Dnes jsme hodně povídali, kreslili, ale také i opakovali čtení písmene V. Postavili jsme s dětmi jinak lavice, pokud bude vše v pořádku, tak by tak děti zůstaly. Děti teď sedí kolem dokola třídy, vidí na sebe a bude i lepší spolupráce mezi nimi. Od zítra bych s dětmi chtěla začít projekt na téma Lidské tělo. Proto Vás žádám, pokud děti mají své dětské encyklopedie, ať si je přinesou do školy. Budeme nejen pracovat s nimi, ale i s učebnicí a internetem.

Učivo:

1.školní týden v novém roce

Milí rodiče a milé děti,

vítejte v novém roce 2021. Přeji Vám jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví. Ráda bych byla s Vámi, ale bohužel to nejde. Musím ještě tento týden být v karanténě. Škola funguje stejně jak před Vánocemi. Je jen trochu opuštěná, protože v ní jsou jen prvňáci a druháci. Stále bohužel nemůžeme s dětmi cvičit a zpívat. Ale i tak se budeme s dětmi snažit chodit ven, pokud to počasí dovolí. Dejte proto dětem vhodné oblečení.

Obědy - tento týden budou děti chodit v 11:45, jen v pátek půjdou 5. hodinu ve 12:10 v rámci vyučování.

Konzultace

5.1. se budou konat konzultace již od 15:00 do 17:00. Kdo by chtěl přijít později, napište mi. Děkuji.

Ráda vás uvidím.

Mudrochová

Vánoční přání a prázdniny

Milí rodiče,

dnes Vám posílám ještě jednu zprávu a to poslední zprávu v tomto roce, který je pro nás všechny velmi těžký. Všichni jsme se museli vyrovnat s řadou nečekaných událostí. Nový rok 2021 snad přinese více radosti a štěstí a především zdraví do života. Věřím, že ať nastane jakákoliv situace, budeme na ni už lépe připraveni a vše společně zvládneme. Proto bych Vám chtěla moc poděkovat za spolupráci a vstřícnost.

Učivo na týden od 14.12. do 18.12.

Milí rodiče a milé děti,

velmi rychle nám čas utíká a za chvíli bude Ježíšek. Minulý týden jsme s dětmi ozdobili stromeček. Četli jsme si pohádku o Ježíškovi, jak se musí chystat na svoji práci a dnes jsme si ji dočetli. Ježíšek všechno vidí i přes zatažené závesy, jak jsme četli v pohádce.

Učivo na týden od 7.12. do 11.12.

Milí rodiče,

vstoupili jsme do krásného předvánočního času. Mikulášem to pro děti začalo. Nikoho si čert neodnesl, a tak se budeme ve škole učit všichni dál společně.

Dnes si děti vytvořily nádherné svícny na vánoční stoly. Snad si je cestou domů nezničí. Moc bych Vás poprosila, jestli byste dětem nedali do školy bílé oblečení (holčičkám šaty nebo tričko a sukničku a klukům stačí bílé nebo světle modré tričko). Pokud máte doma rolničku, tak jí prosím dětem zapůjčte na tento týden.

Učivo:

Čj - slabikář - vyvození písmene J, str. 12-15

Jak to dětem šlo

Milí rodiče,

tak jsme zvládli opětovný nástup do školy. Tento týden jsme už měli větší tempo a snažili jsme se procvičovat vše, co již umíme. Také jsme ale některé věci museli dohánět. Myslím, že dětem se velmi dařilo. Čtení jsme zkoušeli individuálně, a tak jsem děti mohla velmi dobře slyšet, jak čtou. Je ale zapotřebí s dětmi doma čtení také trénovat. Při psaní je potřeba více se soustředit na to, co píšou. Také stále jde o uvolnění ruky a psaní jedním tahem. V matematice jsme dodělali počítání do 7. Dávejte dětem každý den třeba venku nebo před spaním pár příkladů.

Podzimní strašidýlka

Ahoj holky a kluci, moc Vás všechny zdravím, doufám, že se máte dobře.Vrobila jsem podzimní strašidýlka tak si je doma zkuste vyrobit, je to jednoduché. Co budete potřebovat: nůžky, lepidlo, různé bavlnky, utěrky papírové a papír. Postup: z papírovích utěrek si zmuchláte kuličku, bavlnkou důkladně omotáte, aby utěrka nevykukovala-to je celé tělíčko pak si vystřihnete oči, pusu a lepidlem nalepíte. Ať se Vám to podaří!

Vaše Máňa