Aj3

Aj Houdková

Minulý týden si zájemci mohli napsat opravné testy, někteří toho využili. Opakujeme, co jsme tento rok dělali, vraceli jsme se tak i k některým cvičením v pracovním sešitě, která jsme si nechávali právě na závěrečné opakování. Děti hádaly hlavy i příšery podle nápovědy či otázek, skládaly domina, slova a věty  . . . V opakování a procvičování budeme pokračovat i nadále. Domácí úkoly ani testy už na děti nečekají.

Hezké dny,

Aj Houdková

Tento týden si děti užívaly ŠvP, hodinu jsme tedy žádnou neměli. Platí informace z minulého týdne ohl. opravných testů. Budeme opakovat, procvičovat, . . .

Pěkné dny,

Aj Houdková

V úterý po návratu z ŠvP si mohou děti napsat opravný opakovací test. Dnes (v pátek) jsme si prošli správné řešení testu. Kdo ho nepsal, napíše si v úterý. Děti budou mít také možnost napsat si na opravu 1 z malých testů (váha 1), kterých jsme v posledních hodinách v rámci přípravy na ten opakovací psali hned několik - volba bude na dětech.

Přeji dětem krásný týden plný zážitků a návrat ve zdraví.

Aj Houdková

V úterý nás čeká opakovací test - bližší info o obsahu jsem už uveřejňovala dříve, dnes jsem dětem řekla i typ a příklady otázek, které tam budou - snad se tedy povede.

Známky z dnešního malého testíku na přivlastňovací zájmena jsou v Bakalářích - děti si odhlasovaly tento testík, další malý nám zbyde na později.

Stále opakujeme, procvičovali jsme, co bude na testu, děti skládaly domina, . . . do sešitu A si přepsaly z pracovního sešitu str.76 1.tabulku (kdo neměl, ale většina už měla z dřívějška) a z tabule otázky TO HAVE ve všech osobách.

Aj Houdková

Zkoušíme a i příští týden budeme ve zkoušení pokračovat. Opakovací test předběžně plánuji na 31.5. - dám dětem ještě vědět, ale protože tam bude stejná látka jako u zkoušení, nebude co nového se učit, jen si to písemně zopakovat - bližší info je v dřívějším příspěvku na tomto webu.

V pracovním sešitě jsme na str. 70, 71.

3.C má známky z dnešního minitestíku na Bakalářích - většina by si měla zopakovat a procvičit zájmena a TO BE (Ona je malá. Jsme malí? Nejsi malý. . . . ).

Hezký víkend,

Aj Houdková

Do konce školního roku už budeme jen opakovat a zase opakovat, zkoušet, psát malé testíky a začátkem června nás čeká velký, opakovací test. Tento týden jsme si zopakovali hlavně sloveso TO BE, There is/are a předložky IN, ON, UNDER, NEXT TO.

Příští týden budou děti pracovat v pracovních sešitech - ať si je tedy, prosím, nezapomenou.

Pěkné dny,

Aj Houdková

Tento týden jsme pracovali s Unit 22 a 23 a opakovali si používání TO HAVE (tabulka je v předchozí zprávě). V učebnici jsme došli do 62/2 - děti si dnes zkusily zapsat text podle poslechu nahrávky, bylo to pro ně náročné, ale v závěru si mohly svůj zápis opravit podle promítnutého textu.