Aj2

Aj Brátová 18.-22.1.

Na druhou hodinu AJ v tomto týdnu si děti donesou figurku a hrací kostku.

Nové fráze: I collect - já sbírám, I keep - já chovám - učebnice str. 37

Zájemci - ústní zkoušení ze slovíček - učebnice strana 41 (kromě nových frází).

Jednoduchý obrázkový diktát - diktuji slovíčka z lekce 1-5 k nim ukazuji příslušnou obrázkovou kartu - děti do sešitu zapisují. (Jen na jedničky.)

Zápis do sešitu "křížovka". (Kdo chybí, mohu mu poslat emailem.)

Pracovní listy: 18/2,3 19/5

Aj Brátová 11.-.15.1.

DÚ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN - UČEBNICE STRANA 42 - SLOUPEČEK VLEVO - HLASITÉ ČTENÍ - prosím  o podpis v úkolníčku (výslovnost je případně na straně 44,45)

Upozornění pro 2.C: Aj ve 2.C tento týden proběhne ve středu a ve čtvrtek (namísto pondělí a čtvrtka). Příští týden již bude AJ dle rozvrhu (i v pondělí 5. hodinu).)

Nové fráze pro tento týden: I like music. I ride a bike. I play football. I play tennis. Učebnice strana 37.

Množné číslo - učebnice strana 42.

AJ Brátová - 4.-8.1.2021

Zdravím vás v novém roce, vážení rodiče. Přeji vám a vašim dětem mnoho zdraví, radosti a ideálně žádné starosti. Ať se dětem daří, nejen v angličtině :)

Tento týden začneme novou lekci číslo 5 - My hobby. Představíme si slovíčka: a magazine, a photo, a picture, a sticker, a bike a ve spojení s nimi zopakujeme již známou frázi I have./Já mám.

Aj Brátová 14.-18.12.

Fráze : I have a present for you. It's a..... Thank you.

Give me a... Here you are. Thank you.

We wish you a Merry Christmas.

Učebnice str. 31, 33

Pr. Listy: 15/1, 17/7

Středa (2.A) čtvrtek (2.B.,C) dobrovolníci - 23.10 zkoušení ze slovíček My Family a Christmas.

Dobrovolně doma: Ti, kteří chtějí doma více procvičovat psaní, si mohou dodělat vynechaná cvičení v pracovních listech z lekce 3 - My Family. Mohou se mi pak ve škole pochlubit:)

Aj Brátová 30.11.-4.11.

Dodatek:projekt My Family ve 2.A budeme dělat v pondělí 7.12.,jelikož se děti tento týden místo AJ fotily.

Opakování vše viz minulý týden.

Tento týden jeden ústní DÚ na 2. hodinu Aj - hlasité čtení žlutě zvýrazněných vět v učebnici strana 29.

Tvorba projektu My Family - nezapomeňte, prosím, fotky (kdo mi dal v pondělí originály, již mám okopírováno a ve středu/čtvrtek dětem vrátím.)

Ve škole děláme pracovní listy - str.10/1, 11/4, 13/9