Aj2

AJ Brátová - 15.2.-19.2.

Domácí úkol na další týden po prázdninách- 25/5 a opakování čísel a slovíček ze strany 11 - příprava na ústní ukoušení.

Let´s make a cake. (Jak pejsek s kočičkou pekli dort si můžete prohlédnout na fotkách v teamsech.) :)

Procvičujeme čísla 1-12. - Naučíme se hru bingo a druhou hodinu si dáme číselný diktát - děti zapisují jen číslice (1-12).

Fráze: Would you like a...? Yes, please./No, thank you. Here you are. Thank you. I´d like a ..... How many (kolik)?

AJ Brátová 8.2.-12.2.

Domácí úkol na příští týden: čtení učebnice strana 12 - levý sloupeček - 3x, prosím o podpis do úkolníčku. Děkuji.

Tento týden začneme pracovat s 2.dílem učebnice. (Děti mi 1. díl odevzdají.) 2.A, 2.B - mají 2.díl doma. 2.C ho ode mě dostane.

Nová slovíčka pro tento týden: a donought, an ice cream, a drink, a fruit salat, a hamburger, a biscuit, 11- eleven, 12 - twelve

Opakujeme: ovoce, čísla 0-10

AJ Brátová 1.-.5.2.

Vážení rodiče,

diktát se většině moc povedl. Žáčky chválím:)

Někteří si mají doma doplnit zakroužkovaná cvičení v portfoliu, která nestihli minulý týden ve škole.

Tento týden mě budou v hodinách AJ zastupovat kolegové. Měli bychom probírat čísla 1-12 (11 a 12 nově).

Zdraví, MB

Aj Brátová - 25.-28.1.

Tento týden budeme zakončovat lekci My Hobby a dělat k tomuto tématu projekt.

Obrázkový diktát - zcela stejný jako minulý týden - tentokrát na známky (věřím, že na samé jedničky:)) (Diktuji slovíčka a ukazuji k nim obrázky, děti zapisují.) Budeme ho psát na druhé hodině.

Ústní zkoušení - všechna slovíčka a fráze z lekce 5 - přehled je na straně 41 v učebnici, výslovnost na straně 45. Zkouším tak, že ukazuji na obrázkové karty a děti říkají, co na nich je. S každým si povídám individuálně, ostatní mají samostatnou práci.

Aj Brátová 18.-22.1.

DÚ NA DALŠÍ TÝDEN : 15/5 - VYTVOŘIT Z LISTŮ VĚTY

Na druhou hodinu AJ v tomto týdnu si děti donesou figurku a hrací kostku.

Nové fráze: I collect - já sbírám, I keep - já chovám - učebnice str. 37

Zájemci - ústní zkoušení ze slovíček - učebnice strana 41 (kromě nových frází).

Jednoduchý obrázkový diktát - diktuji slovíčka z lekce 1-5 k nim ukazuji příslušnou obrázkovou kartu - děti do sešitu zapisují. (Jen na jedničky.)

Aj Brátová 11.-.15.1.

DÚ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN - UČEBNICE STRANA 42 - SLOUPEČEK VLEVO - HLASITÉ ČTENÍ - prosím  o podpis v úkolníčku (výslovnost je případně na straně 44,45)

Upozornění pro 2.C: Aj ve 2.C tento týden proběhne ve středu a ve čtvrtek (namísto pondělí a čtvrtka). Příští týden již bude AJ dle rozvrhu (i v pondělí 5. hodinu).)

Nové fráze pro tento týden: I like music. I ride a bike. I play football. I play tennis. Učebnice strana 37.

Množné číslo - učebnice strana 42.

AJ Brátová - 4.-8.1.2021

Zdravím vás v novém roce, vážení rodiče. Přeji vám a vašim dětem mnoho zdraví, radosti a ideálně žádné starosti. Ať se dětem daří, nejen v angličtině :)

Tento týden začneme novou lekci číslo 5 - My hobby. Představíme si slovíčka: a magazine, a photo, a picture, a sticker, a bike a ve spojení s nimi zopakujeme již známou frázi I have./Já mám.

Aj Brátová 14.-18.12.

Fráze : I have a present for you. It's a..... Thank you.

Give me a... Here you are. Thank you.

We wish you a Merry Christmas.

Učebnice str. 31, 33

Pr. Listy: 15/1, 17/7

Středa (2.A) čtvrtek (2.B.,C) dobrovolníci - 23.10 zkoušení ze slovíček My Family a Christmas.

Dobrovolně doma: Ti, kteří chtějí doma více procvičovat psaní, si mohou dodělat vynechaná cvičení v pracovních listech z lekce 3 - My Family. Mohou se mi pak ve škole pochlubit:)

Aj Brátová 30.11.-4.11.

Dodatek:projekt My Family ve 2.A budeme dělat v pondělí 7.12.,jelikož se děti tento týden místo AJ fotily.

Opakování vše viz minulý týden.

Tento týden jeden ústní DÚ na 2. hodinu Aj - hlasité čtení žlutě zvýrazněných vět v učebnici strana 29.

Tvorba projektu My Family - nezapomeňte, prosím, fotky (kdo mi dal v pondělí originály, již mám okopírováno a ve středu/čtvrtek dětem vrátím.)

Ve škole děláme pracovní listy - str.10/1, 11/4, 13/9