2.C

Konec školního roku

Milí rodiče,

tak jsme ukončili další školní rok. Moc Vám všem děkuji za spolupráci a vstřícnost. Jste úžasní a máte skvělé děti. Přeji Vám všem krásné prázdniny a v příštím školním roce ve 3.C zase naviděnou.

Zuzana Mudrochová

Informace k učivu 20.6. - 24.6.

Milí rodiče,

dnes jsme si užili piknik. Během něj jsme hráli různé hry. Děti si zasportovaly, pohrály si a společně se najedly a napily.

Zítra budeme normálně ve třídě. Co dětem zbylo, si nechaly ve třídě a zítra si to již odnesou domů.

Prosím o vrácení všech vypůjčených učebnic - čj - Alter, čítanka, učebnice angličtiny a prvouky. Bohužel ne všechny děti si učebnice podepsaly a tak zatím máme menší zmatek v prvouce. Učebnice ale zatím nekupujte. Teď se dostává na povrch, že někdo měl učebnice dvě. Snad to tedy bude v pořádku.

informace k učivu

Milí rodiče,

jsem moc ráda, že jsme všichni školu v přírodě zvládli bez vážných problémů, bez stýskání a pláče. Děti vypadaly po celou dobu spokojeně a měly stále i přes občasné deště co dělat. Všechny fotky jsou uložené na Teamsech.

Bohužel nás ještě čeká práce a uzavírání známek. Ve středu si napíšeme pololetní práci z češtiny a zítra z matematiky. Z češtiny mají na malé opakování práci v učebnici.

Z matematiky je stále jako prvotní násobilka do 6. dále jsme nedošli.

Z prvouky si budeme povídat a budu se dětí ptát. Nic už psát nebudou.

Škola v přírodě - odjezd, příjezd

Milí rodiče,

tak již vím bližší informace o odjezdu a tak.

ŠVP 6.-10.6

Sraz v 8:00 v ulici na Balkáně., přistavení autobusů a odjezd v 8:30. Přistavení autobusů na cestu zpět bude v 9:30. Příjezd kolem 12.hodiny do ulice Na Balkáně.

Jedeme autobusem č.1 se třídou 2.B. V Žihli začínáme tedy obědem. Dětem do batohu dejte prosím svačinu a pití.

10.6. děti nemají oběd a nebude fungovat družina.

Kino, knihovna, učivo

Milí rodiče,

tento týden nás čeká kino a knihovna. Zítra tedy 31.5.. pojedeme tramvají na Floru. Sejdeme se ve škole v 8. Poté se děti připraví a pujdeme na zastávku. S sebou batůžek se svačinou a pitím. Nic víc nepotřebují.

Ve čtvrtek půjdeme na 10.hodinu do knihovny. Budeme se učit první hodinu a to prvouku s trochou češtiny. S sebou batůžek se svačinou a pitím, penál,prvouku. Tu si pak děti nechají ve škole.

ŠVP

Dobrý den,

dnes jsem říkala dětem informace na ŠVP. Prosím o kopii kartičky zdravotní pojišťovny ještě před odjezdem. U autobusu odevzdat prohlášení zákonných zástupců (bezinfekčnost). Případně dám dětem. S sebou blok, penál, lepidlo a nůžky, 3 euroobaly. Dále drobné hračky, stolní hry, plyšáka, pohled nebo dopis s nadepsanou adresou a známkou.

Milí rodiče,

zítra nás čeká Mirakulum. Sraz je tedy ve třídě. V půl 9. je odjezd, příjezd kolem 17:00 do ulice Na Balkáně.

Na školu v přírodě, to je 6.6. až 10.6., prosím o kopii kartičky zdravotní pojišťovny. Pokud někdo má léky, pošletemi, prosím seznam, kdy a co. Ráda bych tyto věci měla ještě před odjezdem tedy do 3.6.

U autobusu pak budu po vás chtít jen ty léky a odevzat prohlášení zákonných zástupců ( nebolu bezinfekčnost) s datem odjezdu. Kdo nemá tento papír, můžu ho předat dětem ve škole.

Milí rodiče,

dnes se děti fotily. Třídní fotografie stojí 40kč, skupinová fotografie stojí 20kč. Prosím donést peníze přesně v obálce.

Příští týden jedeme na celodenní výlet do Mirakula. Ráno 24.5. máme sraz ve škole. Děti si dojdou na záchod a pak půjdeme společně k autobusu. Ten odjíždí z ulice Na Balkáně v 8:30. Sem se i vrátíme asi kolem 17:00.

S sebou tedy velkou svačinu, pití, kapesné dle uvážení, baterku do tunelů. Plavky ani ručník potřebovat nebudeme. Vodní svět je otevřený až od června.

Čj - předložky, spojky str.34,35

Milí rodiče,

dnes děti závodily ve štafetovém závodě chmelnický kolík. Mezi druhými třídami jsme skončili na 1. místě. Závodníci běželi jak o život a ostatní povzbuzovali velmi hlasitě a aktivně je doprovázeli na dráze.

Ve středu je květinový den, den proti rakovině, květinka stojí 20kč.

Připomínám 16.5. je fotografování tříd.

Na Mirakulum 24.5. budu již tento týden vybírat finance tedy 350Kč.

Děkuji.

Učivo:

Český jazyk - slovní druhy, podstatná jména, slovesa

str.33

písanka - str.26,27