2.C

Informace k týdnu od 22.11.

Milí rodiče,

dnes jsme opět zahájili týden testem. Všechny děti jsou negativní.

Ve třídě by děti měly mít zelené desky na košilky (euroobaly) na prvouku, které dostaly na začátku školního roku. Většina dětí je má ale doma a ne ve škole. Do desek dáváme různé práce z prvouky. Nepracujeme jen v učebnici. Teď děláme rodinu, a tak bych požádala o fotografie vaší rodiny a dětí, jak byly malé. Fotografie samozřejmě vrátím. Fotografie si s dětmi prohlédneme, pobavíme se nad nimi a budeme hádat, kdo je kdo.

Milí rodiče,

v naší třídě byly všechny děti negativní na covid 19. Připomínám, že v úterý je svátek.

Ve čtvrtek budeme s dětmi dělat dalekohled, prosím donést papírovou roličku od utěrek nebo dvě roličky od toaletního papíru (nejlépe slepené).

Čj – slova protikladná – str.24

Pracovní listy – porozumění textu, práce s textem, slova ve větách, rébusy

Písanka – 23,24

M - +- do 20 s přechodem, +- do 100

Str.25

Hodně procvičovat různé příklady, zatím děti hodně chybují.

Divadelní představení

Milí rodiče,

ještě jsem Vás chtěla informovat předběžně o tom, že 16.12. půjdeme s dětmi do divadla Fidlovačka. Představení stojí 170kč. Zaplatím to z třídního fondu. Bližší informace podám později.

Mudrochová

Milí rodiče,

dnes byly všechny přítomné děti na covid 19 negativní. Další testování proběhne 15. 11. V pátek 12. 11. bude fotografování. Naše třída by se měla fotit 3. hodinu. V pátek platí čtenářská dílna. Děti si přinesou svou vlastní knihu dle svého výběru a budou si v hodině číst. Po čtení nám některé děti poví, o čem četly. Později založíme i čtenářský deník.

Milí rodiče,

tak jsme začali nový listopadový týden opět testováním. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Jsem moc ráda a moc děkuji všem za případná potvrzení negativních testů z laboratoře.

Jestli se bude nadále testovat, zatím nevíme.

Dnes jsme bohužel neměli tělocvik v tělocvičně, testy byly nové a trvalo nám to dlouho. Ale aspoň jsme dělali protahovací a relaxační cvičení i s nácvikem meditace. Také jsme vyzkoušeli cviky na zlepšení propojení pravé a levé hemisféry pro čtení a psaní.

Sdělení - Covid 19

Milí rodiče,

u nás ve třídě se vyskytlo na Covid pozitivně testované dítko. Buďte prosím ostražití. HES zatím nereaguje.

Děkuji moc Mudrochová

halloweenské učení

Milí rodiče,

tento krátký týden máme halloweenské učení. Piráti cestují za přírodou, počítáme s piráty, pomáháme zvířátkům a hrajeme si na strašidla.

Děti se můžou i strašidelně obléknout.

Učivo:

ČJ - opakování vět oznamovacích a tázacích

písanka - 17

prac. list - piráti

M - Opakování sčítání a odčítání do 100 bez přechodu přes desítku

prac. list - piráti

Pr - opakování stromů (učebnice 11,12), svátek 28.10.

Krásné podzimní prázdniny

Mudrochová Zuzana

Učivo na týden 18.10. - 22.10.

Milí rodiče,

čeká nás poslední celý týden před prázdninami. Příští týden budou jen dva dny. Budeme ještě opakovat, ale už začneme i nové věci – druhy vět. Ve čtvrtek si uděláme podzimního piráta – ať si děti přinesou např. máslovou dýni (ta je měkká) nebo velkou bramboru. Do toho si děti budou zapichovat různé ozdoby z přírodnin (šípky, jeřabiny, bobule, žaludy,…). To prosím, ať si děti také přinesou. Spíše ozdoby budeme napichovat nebo třeba navlékat na nit.

Ještě jednou moc děkuji za dar třídě (lepidla, nůžky, tempery). Věci jistě děti použijí.

Sponzorský dar

Milí rodiče,

ráda bych poděkovala neznámému sponzoru, který nám daroval do třídy lepidla, nůžky a tempery. Tyto můcky budou mít děti k dispozici během výuky.

Moc děkuji a přeji krásný víkend

Mudrochová