9.5.-13.5.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Str. 32 – Podstatná jména jsou názvy osob (pekař), zvířat (slon) a věcí (míč). Ukazujeme si na ně ten, ta, to
  • Str. 33 – Slovesa jsou slova, která vyjadřují, co osoby, zvířata a věci dělají nebo co se s nimi děje (sedí, utíkají, čteme)
  • Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 17, 26

MATEMATIKA

• Na začátku hodiny budeme stále procvičovat násobení, dělení 2, 3, 4, 5 (pomocí různých her)

Násobení, dělení šesti (rozšiřující učivo)

• Str. 24, 25 – žáci násobí šesti, řeší slovní úlohu
  • Str. 26 – žáci násobí, dělí šesti
  • Str. 27 – žáci dělí dvěma, třemi, čtyřmi, pěti a šesti
  • Pracovní listy
  • Matematické hry

Geometrie – str. 53 – žáci rozlišují rovnoběžné a různoběžné přímky, rýsují rovnoběžné přímky ve čtvercové síti.

PRVOUKA

• Str. 62 – Ryby – žáci popíší základní části těla ryby, znají společné znaky ryb
  • Hry, práce na interaktivní tabuli

Informace

• V pátek si děti formou hry povídaly na téma Abeceda peněz – Šikovný hospodář. Všichni dostali sešit s různými úkoly a ve hře můžeme pokračovat.
  • Dnešní štafeta byla napínavá a vyrovnaná do poslední chvíle. Naše třída skončila sice na třetím místě, ale bylo to, jak se říká „o prsa“. Běžci vydali ze sebe maximum. Zaslouží si velkou pochvalu a odměnu.

Krásné májové dny

H. Krejčová