poslední zpráva roku 2021

Milí rodiče,

posílám Vám poslední zprávu v tomto letošním roce. Ve škole nás čekají poslední tři dny a pak hurá  - vánoční prázdniny.

Různé:

V pondělí nás čeká poslední letošní testování. Děti už vše zvládají v klidu a pohodě.

V pondělí nás čeká poslední letošní tělocvik. Po něm si ho děti odnesou domů. Prosím, zkontrolujte také tenisky, zda dětem případně nevyrostla noha. Tělocviky si pak přinesou v novém roce. Kdo z dětí má ještě do středy kroužky, tak si tělocvik nechá ve třídě nebo v šatně. Kroužky jsou tento týden včetně středy.

V úterý si děti odnesou domů všechny pracovní sešity, abyste si je mohli prohlédnout. (Případně kdyby chtěl někdo něco procvičovat, tak ať máte přehled). Po novém roce si je opět přinesou zpátky. Ještě vám vše připomenu zprávou na skupinu.

Ve středu budeme mít ve třídě vánoční posezení alias „besídku“. Děti si vylosovaly jednoho z kamarádů, kterému pořizují dáreček. Moc děkuji za spolupráci. Pokud si chtějí předat dárečky ještě s někým jiným, tak určitě není problém.

Prosím, ve středu by si děti měly odnést všechny věci z šatny. My jim to se Zuzkou budeme připomínat, ale až si je budete vyzvedávat, tak jim to také připomeňte. Moc děkuji za spolupráci.

Co nás čeká:

Tyto poslední tři dny budou ve znamení Vánoc. V pondělí si zapálíme poslední adventní svíčku a přečteme si čtvrtou vánoční pohádku. Vyrobíme si ozdobičku na stromeček a zimní krajinku. Zajdeme do Třešňovky a nazdobíme stromeček pro zvířátka, která v parku žijí. Pátou hodinu si užijeme poslední tělocvik a zahrajeme si všechny hry, které známe. Děti už také nedostanou žádný úkol. V úterý si připomeneme různé vánoční zvyky a tradice a společně si namalujeme zimní vesničku. Ve skupinách si budeme číst a povídat o světových Vánocích, hlavně o tom, jak se slaví v Grónsku. A ve středu vše vyvrcholí naší besídkou, kdy budeme společně slavit (občerstvení jsme zajistila), zpívat a užívat si společný poslední den.

Nakonec bych Vám všem chtěla poděkovat za spolupráci. Není to vždy úplně jednoduché, ale i přes situaci, která je neustále okolo nás i s námi, děti vše zvládají skvěle. Přeji Vám všem pohodové Vánoce v rodinném kruhu, hooodně zdraví, kapku štěstí a do roku 2022 vykročte pravou nohou. Mějte se. Mirka Černá