Aj Brátová 8.-12.11.

Ústní DÚ na příští týden- v učebnici na straně 22 projít figurkou každé políčko a říkat nahlas, co na něm je. U barevnych obrázků celou větou: This is a blue bag. Atp. U černobílých jen:  listen, sing, come here. Prosím o podpis do domečku, děkuji.

Hru jsme si užili,procvičili jsme fráze a čísla do 3. Co jsme říkali, pokud padla 4,5 či 6, vám třeba prozradí děti doma :) Děkuji všem, kteří si donesli figurku a kostku. Ostatním jsem půjčila,tak si také zahráli:) Fotky najdete v team (1.A jsem tentokrát nefotila.)

1.B a 1.C již "vybojovali " balíček oveček, podle kterých mohou doma procvičovat barvy.  1.A je dostane v pondělí. Do školy je nosit nemusí.

‐-------------

Na druhou hodinu si děti donesou kostku a libovolnou figurku (může být i postavička z Kinder), zahrajeme si hru ze strany 22. Na příští týden bude DÚ, který sem zapíšu koncem týdne.

Barvy pro tento týden: Green, violet, white, komu to půjde, navíc ještě grey (ta není v učebnici).

Fráze: "This is + barva+věc." - This is a green book.

Předvádíme: I like. Count. Open your eyes. Close your eyes. Touch your head.

Počítáme: 1-5, dbáme především na výslovnost

Písničky: Color Song for Kids: Learn 9 Colors - YouTube

I See Something Blue | Colors Song for Children - YouTube

What's Your Favorite Color? | Kids Songs | Super Simple Songs - YouTube

Do slovíčku kreslíme: a Big pink pig, Red and yellow Lorry.