zprávy 4. - 8.10.2021

Milí rodiče,

vítejte v prvním říjnovém týdnu. V úterý 5.10. vás srdečně zvu na třídní schůzky, které začínají v 18.00 hodin v naší třídě (učebna č.30). Na schůzkách v podstatě zopakuji, co jsem vám říkala při online schůzkách a proběhne volba rodičů do spolku Chmelnice. Pokud nedorazíte, tak pak sepíši, co jsme probrali a pošlu Vám. Chápu, že potřebujete navštívit i jiné třídy, kde jsou sourozenci, ale jinak Vás samozřejmě ráda uvidím.

Co jsme zvládli minulý týden

Ve středu jsme se testovali a vše dopadlo v pořádku. Povídali jsme si s dětmi, jak zvládaly online výuku. Angličtinu měla nakonec pouze skupina paní učitelky Houdkové, protože paní učitelka Štěpánková byla stále nemocná. Tak jsem se snažila s dětmi zopakovat barvy, zvířata, rodinu. Procvičovali jsme společně abecedu a orientaci ve stovkové tabulce. Některé děti už abecedu vyjmenují a vědí, jak jde za sebou, někdo se ještě úplně nezorientoval, ale spíše jsem chtěla vědět, jak na tom jsou a od toho začít. Ve stovkové tabulce se děti orientují, umí určovat správně čísla a pochopily, co jsou desítky a jednotky.  V psaní jsou celkem velké rozdíly. Proto se ještě na nějaký čas vrátím k písmenům. Jsou děti, které si pamatují, navazují, ale někdo u některých písmenek váhá a hledá. Tak bych byla ráda, abychom to uměli a budeme společně procvičovat. V pátek jsme si představili svoje knížky, které si děti nechají v lavicích a budou si je číst. Někdo zapomněl a zapůjčil si knížku v naší třídní knihovničce. Domluvte se tedy s dětmi, jestli chtějí svoji nebo si nechají knížku ze třídy. (Výběr jsem s nimi zkonzultovala.)

Postupně jsme si také vybrala pracovní sešity a prošla, co děti zvládly. Vím, že velká zásluha určitě patří i Vám. Dětem jsem v pátek dala velké notýsky. Zapsala jsem jim třídní schůzky, prosím, podepište. Někdo ještě nemá podepsaný řád a informace o účtech. Prosím, zkontrolujte, děkuji.

Co nás čeká tento týden?

S dětmi se budeme věnovat podzimu. Zaměříme se více na stromy. Dál budeme pokračovat s abecedou a více už se zaměříme na slova a jejich skládání podle abecedy. Budeme procvičovat psaní velkých i malých psacích písmenek. Pokud nám vše půjde, zkusíme i nějaká slova. Také budeme dál pokračovat se stovkovou tabulkou a zaměříme se na celé desítky – porovnávání, sčítání a odčítání. Budeme vyrábět a malovat listy. V pondělí děti dostanou úkol – čtení (3 básničky). V úterý pak s nimi budeme dál pracovat. Ve čtvrtek dětem úkol nedám, protože v pátek budeme celé dopoledne v družině. V naší třídě budou probíhat volby. Dětem to ještě ve čtvrtek připomenu. Sejdeme se v naší družině, půjdeme určitě do tělocvičny a pokud bude hezky, tak bychom trávili i nějaký čas venku.

To je ode mě vše, mějte se fajn a s některými v úterý…….Mirka Černá