zpráva - 13. - 17.9.2021

Milé děti a rodiče,

Čeká na nás ještě jeden týden online, kdy se budeme setkávat prostřednictvím počítače. Minulý týden to fungovalo moc dobře, měli jste vše připravené, občas někde nefungovala kamera. Určitě to zvládneme i teď a pak se zase společně sejdeme v naší třídě. Prosím rodiče, sledujte také stránky školy, objevují se tam aktuální informace ohledně karantény. Obědy máte všichni odhlášené, v pondělí 20.9. zajdu do jídelny a připomenu se.

Rozdělení do skupin bude stejné, pokud byste někdo potřeboval přehodit, napište mi, není problém. Zvažovala jsem navýšit na dva vstupy, ale musela bych děti rozdělit pouze na dvě skupiny. 8 vstupů bych asi úplně nezvládla umluvit. Také si myslím, že když mám méně dětí, tak se více dostanou ke slovu, mám větší přehled a tento čas je pro mě mnohem užitečnější. Pokud byste někdo měl potřebu více „onlinu“, tak neváhejte a nabídnu dětem konzultace od 8.30 a pak od 11.00 hodin. Jen mi dejte vědět, abych vám poslala pozvánku.

4.skupiny (pozvánky poslané), pokud někdo bude potřebovat změnu, pište, volejte

1.skupina – 9.00 – 9.30 – Begun, Vízková, Mejdrechová, Hübnerová, Dopitová, Wanke, Schejbal

2.skupina – 9.30 – 10.00 – Dvorský, Hájek, Kryšpínová, Turynová, Kaločová, Hanzálek

3.skupina – 10.00 – 10.30 – Harmáčková, Hájková, Pirk, Vávrová, Dušková, Buřič, Saksun

4.skupina – 10.30 – 11.00 – Novák, Vaněčková, Klímová, Mikešová, Šolc, Chlumský

8.30 – 9.00, 11.00 – 12.00 – případné konzultace

Pondělí – český jazyk

Úterý – matematika

Středa – prvouka

Čtvrtek – psaní

Pátek – čtení

Tento týden opět budeme pouze opakovat, až se vrátíme, tak začneme s novými věcmi, v příští zprávě vám pak napíšu, co nás bude čekat.

Pracovní sešity

Český jazyk (velký sešit)

Str.3/ cv.1a,b – práce s textem, 2- oddělování slov, 3 – skládání slov ze slabik, 4 – rozdělování slov na slabiky

Str.4/6 a,b – práce s větou, 8 – vybarvování na základě textu

Str.5/1,2,3 – práce s textem

Str.6/1a, b, 2 – o větách

Děti zde budou mít i více čtení a textu. Jinak pokračujte ve čtení vaší knihy. Zaleží, jak máte čas.

Písanka

Opakování písmenek. Některé děti trochu pozapomněly písmenka, spíše velká psací, až se vrátíme, více se na to zaměříme. Po prázdninách to bývá normální, tak se neděste. Pokud děti projeví zájem a vidíte, že je to potřeba, můžete procvičovat formou různých her(můžete si vzájemně psát písmenka na záda, do písku, modelovat, malovat štětcem – děti si to propojí více se smysly, s nějakým zážitkem)

Písanka 1

Str.3 – 9 řádků – přepis písmenka b, přepis slabik, první slabika podle obrázků (letadlo - le, beran – be, motýl – mo, lékař – lé, lepidlo – le, bledule – ble)

Str.4 – h – 4 řádky, k – 3 řádky

Str.5 – f 7 řádků – opis f, přepis slabik, slova – fén, telefon, flétna, fazole

Matematika 1

Opakování z 1.třídy

Pokud v některém úkolu mají děti úlohu zakreslit a přijdou na ni i bez grafického znázornění, nemusí dělat. Pokud si chtějí zakreslit na jiný papír nebo použít nějaké předměty pro větší názornost, tak určitě.

Str.3/ 8,9 – směrem nahoru sčítáme, směrem dolů odčítáme, 10, 11

Str.4/13 – práce s osou, 14 – menší, větší, 15 – procvičování příkladů

Str.5/16, 17 – porovnávání, 19 – hra je uprostřed sešitu, můžete si společně zahrát

Prvouka – některé děti si nechaly ve škole, budeme společně pracovat na onlinu

Angličtina – sledujte stránky Aj pro 2.třídu

Třídní schůzky byly prozatím zrušeny a kroužky posunuty až na 29.9.

Odkazy: na procvičování

V příští zprávě vám pak připomenu organizační věci ohledně dalšího týdne. Pokud byste měl někdo nějaké dotazy, připomínky, náměty, tak mi pište. Mějte se, držte se a děkuji za spolupráci.

Dálková učitelka - Mirka