Týden 9. - 13. 5.

Zdavím Vás ve druhém květnovém týdnu. Co nás čeká?

• V pondělí 9. 5. - Chmelnický kolík - naše třída poběží štafetu v první vyučovací hodině
  • V pondělí 9. 5. zařazuji na 4. vyučovací hodinu třídnickou hodinu
  • Ve středu 11. 5. se na naší škole uskuteční prodej kytiček v rámci Českého dne proti rakovině
  • Ve čtvrtek 12. 5. půjdeme do knihovny Vozovna na program Šifrovačka v knihovně. Od školy budeme vycházet v 9:40 hod. a zpět do školy se vrátíme kolem 11:35 hod. Ve škole budeme mít ČJ, M a po návratu PD.
  • Celý týden se zaměříme na šetření vodou, abychom podpořili ekologii.

Učivo:

ČJ - Stavba věty jednoduché, určování podmětu a přísudku (učebnice od str. 115). Nadále budeme procvičovat pravopis koncovek podstatných jmen.

M - Počítání s číslem milion, nově se seznámíme se zlomky (učebnice od str. 88). Geometrie - procvičování převodů jednotek obsahu, rýsování geometrického rozdílu úseček (učebncie od str. 135/nová od str 137).

VL - Jagellonci na českém trůnu (učebnice od str. 43).

PD - Rostliny v okolí lidských obydlí (učebnice od str. 54). Testem ověříme znalosti o ekosystému park.