Týden 21. - 25. 3.

Zdravím Vás s prvním jarním dnem. Co nás čeká?

• V pondělí 21. 3. si na hodině matematiky napíšeme Matematického klokana v kategorii Klokánek. Soutěž je mezinárodní a její původ najdeme v Austrálii.
  • Jelikož tvoříme výrobky na velikonoční jarmark, moc prosím, aby si děti příští výtvarnou výchovu, tedy 29. 3., přinesly do školy dvě vyfouklá slepičí vejce.

Učivo:

ČJ - Procvičování pravopisu podstaných jmen rodu středního a ženského, zdůvodňování koncovek podle vzorů (učebnice od str. 93, malý pracovní sešit).

M - Písemné násobení dvojciferným činitelem ve slovních úlohách, vztahy mezi čísly - neznámé číslo (učebnice od str. 75). Geometrie - Obsah obdélníku a čtverce (učebnice od str. 129/nová od str. 131).

VL - Kníže Oldřich a Božena, Břetislav a Jitka, Kosmova kronika česká (učebnice str. 15-18).

PD - Ekosystém louka - rostliny (učebnice od str. 46).