Informace k učivu 21.2.

Milí rodiče,

dnes jsme si užili první den bez testování a tedy i naplno tělesnou výchovu. Prosím dohlídněte na své děti, aby měly v pořádku oblečení a boty na tělesnou výchovu.

Po jarních prázdninách budeme dělat jarní velikonoční strom. Děti si již psaly do notýsku, co mají přinést. Jen ještě Vám blíže přiblížím já, co tedy na tento výrobek připravit. Budeme potřebovat silnější klacík (bříza) asi 25 cm dlouhý. Malý pěkný květináč nebo kyblík (může být i umělý ošklivý s pěkným květníkem). Pokud nic takového doma nemáte, nějak si poradíme :o). Dále potřebujeme do toho květináče písek nebo kamínky (může to být rovnou v něm nebo vedle v pytlíku). Do květináče zapíchneme klacík a z druhé strany do polystyrenové koule, proto je třeba velikost klacíku asi 25 cm. Pak budeme potřebovat barevné cukrářské košíčky tak 3,5 -4 cm. Košíčky jsou k dostání v domácích potřebách nebo např. Pepco (25kč) mají tam sice ty větší, ale aspoň levné.

Děkuji moc za pomoc. Některé děti už věci nosí, nechávají si je v kufříku na Vv.

Už druhý týden pracujeme na spolupráci. Děti pracují ve skupinkách, pomáhají si. Opakujeme si neustále přátelství a jak se k sobě přátelé chovají. Pokud nejsme přímo přátelé, tak se alespoň respektujeme a snažíme se k sobě nalézt cestu a pomoci si vzájemně.

Učivo:

Čj – měkké souhlásky, pracovní list 64/65