Informace k učivu

Milí rodiče,

dnes byly všechny přítomné děti na covid 19 negativní. Další testování proběhne 15. 11. V pátek 12. 11. bude fotografování. Naše třída by se měla fotit 3. hodinu. V pátek platí čtenářská dílna. Děti si přinesou svou vlastní knihu dle svého výběru a budou si v hodině číst. Po čtení nám některé děti poví, o čem četly. Později založíme i čtenářský deník.

Učivo:

Na třídních schůzkám jsem Vás informovala o učivu – děláme skoro každý den 1 stranu v učebnici. Ale ne vždy píšu 5 stran. Prosím koukněte na strany, co píšu. Nepracujeme jen z učebnice, pracujeme s různými pomůckami (interaktivní tabule, karty, pracovní listy,…). Počet stran tedy píšu tak, jak myslím, že to stihneme. Občas se stane, že po nemoci děti přijdou a mají vyplněnou i látku, ke které teprve teď docházíme. Také se omlouvám, pokud něco nestihneme, mají tedy stranu navíc, ale to nevadí. My ji doplníme rychle. Může se stát, že díky tomu píšu i dvakrát jednu stranu. Takže nemocné děti ji mají už hotovou z minulého týdne. Děkuji za pochopení.

Český jazyk19,21,22,23

Opakování - druhy vět, co je to věta, slabiky, počet slov ve větě

Porozumění textu, práce s textem

Písanka – 20,21,22

Psaní slov, vět, písmen a diktát

Čítanka – 35

Zkuste občas dětem změřit, kolik za minutu přečtou slov. Zpočátku ať čtou známý text, potom již neznámý. Samy uvidí, jak se zlepšují i v rychlosti.

Matematika – 23,24,25

Procvičování sčítání a odčítání dvojmístných čísel, počítání se závorkami

Pracovní listy – počítání

Rébusy

Prvouka – 14,16,17

Opakování ovoce a zeleniny

Les a houby, řeka a rybník na podzim

Prosím až Vám dojde kuchyňská úterka, schovejte si roli, budeme jí ve škole příští týden potřebovat. Na vánoční tvoření budeme potřebovat celou skořici. Pokud by to vyšlo, usušíme ovoce tady ve škole. Jinak bych Vám řekla i o něj. Ale na to je ještě čas.

Mějte se krásně Mudrochová