Aj - Houdková

Několik dní jsem ze zdravotních důvodů nebyla ve škole. Poznámky níže se vztahují k době před i po mé absenci: Děti by měly mít vybarvený obrázek se zvířaty a v sešitu 4 věty z písničky na str.3, i s překladem (16.9. jsem je dávala na web školy - 2.ročník - Anglický jazyk).

Zazpívali a rozhýbali jsme se s písničkou Head, shoulders, knees and toes - např. na https://www.youtube.com/watch?v=ZanHgPprl-0

Opakovali jsme si zapsané věty z písničky Good morning!, slovní zásobu na str. 4-5 dole včetně zdůraznění, že -s na konci slova znamená množné číslo, takže když jsou dva a více, musíme přidat -s. Zopakovali jsme barvy podle balonků na str.6 a pozdravy na str.7. Str.8 a 9 - tady děti říkaly, co jsou a co nejsou. Souhrn slovní zásoby je na str.11. Už jsme začali se zkoušením - někteří si ještě musí učivo trošku zopakovat, ale většina si vedla velmi pěkně. Pokud si někdo potřebuje zopakovat výslovnost, pomůže slovník na Seznamu, Google překladač a pod. Napíšeme si také krátký testík z tohoto opakovaného učiva.

Upozornila jsem děti, že začnu evidovat chybějící pomůcky a úkoly. Na hodiny anglického jazyka si mají nosit učebnici, sešit, desky na pracovní listy, notýsek úkolníček na zapisování úkolů, žákovskou knížku (notýsek) na zapisování známek, penál. Pomozte jim, prosím, zvyknout si připravovat si pomůcky - někdy slyším, že zapomenutý sešit je maminky vina, protože to ona ho nedala do batohu . . . :) Vím, že potřebují pomoc a děkuji Vám, že jim pomáháte, ale z mého pohledu jsou za své pomůcky odpovědné děti.

Děkuji,

JH