Aj Houdková

Vážení rodiče,

někteří jste mi už napsali ohledně doučování. Děkuji.

Tento týden jsme se s dětmi viděli jen jednou. Děti si dále procvičili barvy, zvířata a dialogy typu What’s this? It’s a goat. This is a white goat. Na další procvičení barev (i pro radost) děti dostaly Dú: pracovní list – omalovánku. Každé číslo má svou barvu – pokud si najdou, že č.1 je oranžová, a na celé stránce vybarví vše s číslem 1 oranžově, budou trénovat rozpoznávání čísla 1. Pokud budou vybarvovat obrázky postupně, jak na sebe políčka navazují, a budou se neustále muset vracet k seznamu barev, natrénují si písemnou podobu názvů barev. Mnozí jistě barvy znáte, ale jen pro jistotu, barvy jsou postupně: oranžová, žlutá, bílá, černá, hnědá, červená, zelená, modrá, růžová, vínová (mohou nahradit fialovou).  Pokud děti ještě nemají hotovo: Prosím Vás, pokud je to možné, navést děti k vybarvování se střídáním barev, ne vše oranžové, potom vše žluté . . . a aby si děti nedělaly vedle názvů barev barevné puntíky/řešení, dokud obrázek nevybarví. Pokud už mají hotovo – potom je pochvalte, že si hezky a včas dělají domácí úkoly (ostatní si po vypracování pochvalu zaslouží samozřejmě také).

Některé děti ještě nemají podepsané a obalené sešity/učebnici. Prosím o podepsání/obalení.

S pozdravem Vám i Vašim dětem

Jitka Houdková