Aj Houdková

Vážení rodiče,

tento týden jsme se s dětmi viděli jen jednou – ale už je na světě pár jedniček z ústního zkoušení (ještě nejsou v ŽK/Krtečkovi). Ve zkoušení budu pokračovat i příští týden: úkolem dětí je (ve dvojici) se představit a zeptat na jméno. Např. Mary a Joe by řekli: M: What’s your name?  J: My name is Joe. What’s your name?   M: My name is Mary.       Zatím dávám jen jedničky – samozřejmě těm, komu se to hezky povede.

Děti také dostaly domácí úkol – vybarvit obrázky na str.5 a 6. Kdo nemá vystřižená 2 slovíčka, vystřihne si je a založí do malé průhledné obálky – kdo obálku neměl ve škole, raději je nestříhal.

Některé děti ještě nemají obalené sešity/učebnici. Prosím o obalení. Dětem se osvědčily velké plastové obálky/kapsy na Aj (na učebnici, desky, sešit a malou kapsičku na slovíčka). Na hodinu Aj, která je v učebně o 2 poschodí výše, si nosí také penál, notýsek na úkoly a „Krtečka“/ŽK. Někdy je pro ně obtížné vše udržet pohromadě, nic nevytrousit nebo nezapomenout ve třídě. Kdo ještě nemá, prosím o zvážení.

S pozdravem Vám i Vašim dětem

Jitka Houdková