4.4.- 8.4.

Milá 2.B

Dnešní pohled do třídy je už veselejší. Děti se nám vrací po nemoci. Hurá. Přeji všem pěkné jaro.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov
  • Cílem učiva o znělých a neznělých souhláskách je, aby si žáci uvědomili, že v některých slovech uprostřed nebo na konci slyšíme (a vyslovujeme) jinou souhlásku, než je psané/tištěné písmeno. Žáci porovnávají mluvenou podobu slova s psanou podobou a odůvodňují rozdíl mezi výslovností a zápisem slova. Poznávají párové souhlásky. K tomu, aby žáci zjistili, kterou z párových souhlásek vybrat, pomáhají si buď jiným tvarem slova nebo slovem příbuzným.
  • Str. 17, 18 – párové souhlásky Z-S, Ž-Š
  • Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 15, 16

MATEMATIKA  2

• Str. 18, 19 – žáci dělí čtyřmi, používají pojem čtvrtina
  •  Procvičování sčítání, odčítání čísel s přechodem přes desítku v oboru 0-100
  • Matematické hry

PRVOUKA

• Str. 52 – pokojové rostliny – žáci poznávají základní podmínky života pokojových rostlin. Učí se pečovat o pokojové rostliny.
  • Str. 57 – Ptáci na jaře – Žáci rozeznávají ptáky běžně se vyskytující ve volné přírodě u nás. Chápou důvod migrace tažných ptáků (za obživou).

Různé:

• V pátek si děti budou nosit vlastní knížku. Kdo nemá, může si půjčit z naší knihovničky. Zavedli jsme čtenářskou dílnu.

Hezký týden

H. Krejčová