29.9. - 1.10.

29.9.-1.10.

Pěkně vás vítám a přeji hodně slunečných dnů jako je ten dnešní.

Rodičům moc děkuji za spolupráci při online výuce.

Předpokládané učivo:

ČESKÝ JAZYK

O větách  (učebnice str. 14, 15, 16)

• Cílem učiva o větách je zjednodušená, neformální charakteristika věty. Žáci rozeznávají větu podle počátečního velkého písmene a interpunkčního znaménka na konci věty, při poslechu rozeznají konec věty podle klesající melodie a podle pauzy mezi větami.

Písanka

• Str. 6 – psaní psacího i a u + slova

Učebnice str. 8 - počítání v oboru čísel do 100 (nové učivo)

• Žáci čtou a zapisují přirozená čísla v oboru 0-100
  • Žáci doplňují číselné řady v oboru 0-100

Geometrie – učebnice str. 43

• Žáci rozeznají, pojmenují a popíší základní rovinné útvary – bod

PRVOUKA (pracovní sešit žáci dostanou)

Cestujeme – pracovní sešit str. 5

• žáci se seznamují s dopravními prostředky a zásadami správného chování v MHD. Používají důležitá telefonní čísla.

Různé:

• na stránkách školy si, prosím, přečtěte – Obnovení provozu + testování
  • 600,- Kč do třídního fondu (sešity, čtvrtky, divadlo .....). Letos se také vybírá 20,- Kč na rodinu do Spolku přátel školy. Tuto částku zaplatím z fondu. Ten, kdo má sourozence v jiné třídě, tak sourozenci platit nemusí. Nahlásí, že platili ve třídě  2.B.
  • Doučování – nabízím ve středu od 12.30 do 13.15. Děti bych si vyzvedla po obědě z družiny a procvičovala, co bude potřeba. Kdo bude mít zájem, napište mi.

Pěkný týden

Helena Krejčová