21.3.-25.3.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov
  • Cílem učiva o znělých a neznělých souhláskách je, aby si žáci uvědomili, že v některých slovech uprostřed nebo na konci slyšíme (a vyslovujeme) jinou souhlásku, než je psané/tištěné písmeno. Žáci porovnávají mluvenou podobu slova s psanou podobou a odůvodňují rozdíl mezi výslovností a zápisem slova. Poznávají párové souhlásky. K tomu, aby žáci zjistili, kterou z párových souhlásek vybrat, pomáhají si buď jiným tvarem slova nebo slovem příbuzným.
  • Str. 13, 14 – párové souhlásky P-B, D-T
  • Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 11, 12

MATEMATIKA  2

• Str. 13 – žáci násobí třemi, řeší slovní úlohy
  • Str. 14, 15 – žáci dělí třemi, řeší slovní úlohy na dělení třemi, používají pojem třetina
  •  Procvičování sčítání, odčítání čísel s přechodem přes desítku v oboru 0-100
  • Matematické hry

PRVOUKA

• Str. 53 - Zahrada na jaře – žáci poznávají práce lidí na jarní zahradě. Pojmenují základní zahradnické nářadí. Rozeznají rozdíl mezi setím a sázením.

Různé:

-  Aj (skupina paní učitelky J. Štěpánkové) - učivo bude zadáno na stránkách školy - 2. třídy

• 6.6. – 10.6. ŠvP (škola v přírodě) - Žihle-Poustky – po dětech jsem poslala přihlášku. Prosím vyplnit a poslat zpět.
  • V pátek si děti budou nosit vlastní knížku. Kdo nemá, může si půjčit z naší knihovničky. Zavedli jsme čtenářskou dílnu.

Hezký týden

H. Krejčová