19.4.-22.4.

Koukám, jak ten čas letí…….. Už je za námi III. čtvrtletí. Děti dostanou hodnocení do notýsku + sebehodnocení.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Slova se skupinami DĚ, TĚ, NĚ
  • Se skupinami DĚ, TĚ, NĚ se žáci seznámili již v 1. ročníku.
  • Cílem učiva ve 2. ročníku je psaní těchto skupin diktátem/autodiktátem.  Žáci slova rozkládají na slabiky a slabiky na hlásky. Při této analýze si uvědomují rozdíl mezi grafickou a hláskovou stavbou slova. Tento rozklad provádějí ústně, aby si nezafixovali nesprávnou podobu slova, např. ve slově KOTĚ vyslovujeme Ť-E, ale píšeme TĚ.
  • Str. 21 – čtení s porozuměním
  • Str. 22, 23 – cvičení na procvičování slov se skupinami DĚ, TĚ, NĚ
  • Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 18 (Schválně jsem vynechala str. 17. Až budeme procvičovat podstatná jména, na str. 17 se vrátíme.)

• Str. 20, 21 – násobení pěti
  •  Procvičování sčítání, odčítání čísel s přechodem přes desítku v oboru 0-100
  • Matematické hry

Geometrie – str. 51 – Žáci rozlišují přímky, lomené čáry a křivé čáry.

PRVOUKA

• Str. 58, 59 (obrázky k vystřižení) – Hospodářská zvířata – Žáci dovedou pojmenovat hospodářská zvířata (samec, samice, mládě)

Krásné jarní dny

H. Krejčová