14.3.-18.3.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Psaní souhlásek uvnitř a na konci slov
  • Cílem učiva o znělých a neznělých souhláskách je, aby si žáci uvědomili, že v některých slovech uprostřed nebo na konci slyšíme (a vyslovujeme) jinou souhlásku, než je psané/tištěné písmeno. Žáci porovnávají mluvenou podobu slova s psanou podobou a odůvodňují rozdíl mezi výslovností a zápisem slova. Poznávají párové souhlásky. K tomu, aby žáci zjistili, kterou z párových souhlásek vybrat, pomáhají si buď jiným tvarem slova nebo slovem příbuzným.
  • Str. 10 – Tvary slov
  • Str. 11 – slova příbuzná
  • Str. 12 – psaní souhlásek uvnitř a na konci slov (úvod)
  • Pracovní listy
  • Didaktické hry

Písanka 2 - str. 9, 10

MATEMATIKA  2

• Str. 10 – žáci dělí dvěma, určují polovinu z daného celku
  • Str. 11 - žáci rozeznávají sudá a lichá čísla
  • Str. 12, 13 – žáci si osvojí řadu násobků tří, násobí třemi, řeší slovní úlohy
  •  Procvičování sčítání, odčítání čísel s přechodem přes desítku v oboru 0-100
  • Matematické hry

PRVOUKA

• Str. 47 – Přišlo jaro – žáci rozeznají typické znaky jarní přírody, pozorují proměnlivost počasí na jaře, vyjádří pozorované skutečnosti slovem, kresbou.
  • Str. 51 – žáci rozeznávají první jarní květiny. Popíší části kvetoucí rostliny.

Různé:

• 16.3. od 18.00 se konají třídní schůzky.
  • 6.6. – 10.6. ŠvP (škola v přírodě) - Žihle-Poustky – po dětech jsem poslala přihlášku. Prosím vyplnit a poslat zpět.
  • V pátek si děti budou nosit vlastní knížku. Kdo nemá, může si půjčit z naší knihovničky. Zavedli jsme čtenářskou dílnu.

Hezký týden

H. Krejčová