Nové učivo 6.4. - 9.4.

Vážení rodiče,

Jistě jste si již přečetli, že naše škola bude pro zlepšení on-line výuky, zadávat úkoly v prostředí Office 365. Ráda bych vám však touto cesto sdělila, že pokud se vaše dítě na tuto platformu nepřihlásí, nic se neděje, učivo najdete každý týden i na těchto webových stránkách, tedy stejně jako doposud.

Zadané učivo je tedy zde a na Microsoft Office 365 TOTOŽNÉ a povinné pro všechny.

Na Microsoft Office 365 budou dobrovolné materiály k procvičování probírané látky.

Milé děti,

Nové učivo Aj 6.4. - 9.4.2020

Milí páťáci,

Posíláme další práci na týden od 6.4. do Velikonoc. Bude to kratší týden, tak uděláme jenom ochutnávku lekce 20.

Unit 20 str 54 -55

I´m going to Spain in July

Jestli vám přijde název lekce povědomý, máte pravdu. Vypadá jako přítomný čas průběhový a také to je. Používáme ho pro vyjádření budoucích plánů. Podívejte se na zelený rámeček na str. 54 a připomeňte si, jak se tento čas tvoří. Budeme potřebovat tzv. ing tvary, které tvoříme přidáním koncovky ING ke slovesu.

Učivo Aj_30.3. - 3.4. 2020

Anglický jazyk: Jana Štěpánková, Zdeněk Částka

Učebnice strana 52 – opsat si slovíčka.

Do školního sešitu napsat 3 oznamovací věty a 3 otázky na minulý čas sloves SEE, GO, BUY.

Revision 5 - pracovní sešit strana 52 – 53.

Nové učivo na týden 30.3. - 3.4.

Milé děti,

pomalu máme za sebou další týden, doufám, že jste všichni u vás doma v pořádku a v rámci svých možností zvládáte i učivo, které vám posílám. Tak se tedy zkusíme posunout zase kousek dál.

učebnice str. 114

Pracovní sešit str. 67 - 68

Zde máme skloňování zájmen ten, náš, on, ona, ono. Není to složité, zvládnete to i s vaším citem pro český jazyk. Pouze u dvou zájmen upozorňuji na pravopis.

Nové učivo 23.3. - 27.3.

Vážení rodiče, mílé děti,

vzhledem k tomu, že se ještě nějaký čas neuvidíme, posílám vám další úkoly pro domácí přípravu.

učebnice str. 111 - 113

Pokuste se sami pokračovat ve skloňování zájmen

Pracovní sešit str.64 - 66

Pokud nebudete nějakému cvičení rozumět, nevadí, vše si spolu

vysvětlíme, až se zase uvidíme.

učebnice str. 76, 77, 79

Pracovní sešit str. 12 - 13

( i zde platí, čemu nerozumíme, vysvětlíme si ve škole)

Vlastivěda

Probírané učivo

Vážení rodiče,                                                                                    vzhledem k mimořádné situaci, která nastala,  zasílám dětem úkoly na domácí procvičování.

učebnice str. 108 - 109  samostatně si prostudovat druhy zájmen

str. 111 procvičit skloňování zájmena já ( mě - mně )

Pracovní sešit str. 63, dokončit stránku 55

Děti, které si pracovní sešit zapomněly ve škole, je budou mít připravené na vrátnici naší školy.

učebnice str. 74 - 76