Týden 12. - 16. 4.

V tomto týdnu se budeme setkávat opět ve škole. Informace ohledně organizace tohoto týdne jsou uvedeny na hlavní webové stránce školy. V tomto týdnu se budeme učit podle stálého rozvrhu.

V pondělí 12. 4. přijdou do školy na 7:30 děvčata a na 7:50 chlapci. V naší třídě proběhne testovaní na Covid 19. Učit se pak budeme ve 2. patře v učebně fyziky. Tělesnou výchovu bude mít s dětmi pan učitel Beránek, cvičení je nadále omezeno. Další informace ohledně výuky TV dětem sdělí pan učitel.

Týden 6. - 9. 4.

Zdravím Vás po Velikonocích. V tomto týdnu se budeme učit jen čtyři dny.

Učivo:

ČJ – Začneme učivo o číslovkách. (Učebnice od str. 118)

M – Početní operace, řešení slovních úloh a převádění jednotek délky. Geometrie – krychle. (Učebnice od str. 70(71) a od str. 132(141))

PD – Kosterní a svalová soustava (učebnice str. 54(56) - 55(57)).

VL – Střední a jižní Morava (učebnice od str. 54).

Týden 29. - 31. 3.

Zdravím Vás v tomto jarním čase před velikonočními svátky. Čekají nás tři dny výuky a poté velikonoční prázdniny. Po prázdninách navážeme v úterý 6. dubna opět distanční výukou.

Přeji Vám všem veselé Velikonoce plné zdraví a jarní pohody.

Učivo:

ČJ – Procvičování psaní zájmen a připojíme pravidla pro skloňování zájmen ona, náš, váš. (Učebnice od str. 114, velký modrý PS 2. díl)

Zápis četby je potřeba odevzdat do středy 31. března.

Týden 22. - 26. 3.

Zdravím Vás s přicházejícím jarem.

Učivo:

ČJ – Druhy zájmen, skloňování osobních a některých přivlastňovacích zájmen. Nadále budeme procvičovat pravopis přídavných jmen a dalších již zvládnutých gramatických jevů. (Učebnice od str. 111, velký modrý PS 2. díl, malý PS.)

Připomínám odevzdání zápisu četby do konce března.

Týden 15. - 19. 3.

Zdravím Vás v dalším březnovém týdnu. Opět posílám velikou pochvalu za Vaši práci při distanční výuce, zejména za zodpovědné plnění zadaných úkolů. V uplynulých dvou týdnech jsme prošli novými, poměrně náročnými učivy v českém jazyce i v matematice. Velmi oceňuji úsilí, se kterým k učení přistupujete, mám z Vás radost. Co nás čeká v tomto týdnu?

Učivo:

ČJ – Budeme nadále procvičovat pravopis. Novým učivem budou zájmena a jejich druhy. (Učebnice od str. 108, také malý PS a velký modrý PS 2.díl.)

Týden 8. - 12. 3.

Zdravím Vás v dalším březnovém týdnu. Minulý týden jsme se začali věnovat náročnějším učivům v matematice i v českém jazyce. Vedete si výborně ;-). V tomto týdnu budeme přídavná jména i písemné dělení dvojciferným dělitelem procvičovat, a tudíž nabývat větší jistotu.

Učivo

ČJ – Čeká nás procvičování pravopisu přídavných jmen a přidáme stupňování přídavných jmen. (Učebnice od str. 105, malý PS a oba velké PS.)

Týden 1. - 5. 3.

Zdravím Vás v prvním březnovém týdnu. Doufám, že jste si o jarních prázdninách odpočali a načerpali dostatek sil. Ve škole se hned tak nepotkáme. Vydržte, zvládneme to!

Učivo

ČJ – Budeme procvičovat koncovky přídavných jmen podle vzorů mladý a jarní. Novým učivem budou vzory otcův a matčin. (Učebnice od str. 98, malý PS, velký PS 2. díl.)

Týden 15. - 19. 2.

Zdravím Vás v posledním zimním týdnu před jarními prázdninami.  I v tomto týdnu se budeme setkávat v Teamsech.

Učivo:

ČJ – K přídavným jménům tvrdým přidáme přídavná jména měkká. (Učebnice od str. 96.)

Samozřejmě je stále potřeba věnovat se každodennímu čtení knihy podle vlastního výběru.

Týden 8. - 12. 2.

Zdravím Vás v dalším týdnu výuky na dálku. Ještě to chvíli vydržte. Chválím děti za práci při online výuce i za samostatné plnění úloh. V tomto druhém pololetí se nevyhneme známkování, jehož objektivita je při dálkové výuce velmi komplikovaná. K vyžádaným pracím připojuji slovní hodnocení a k některým také známku, na což vždy upozorňuji předem. Známka vyjadřuje míru zvládnutí úkolu. Nicméně bez ohledu na známky bude potřeba probrané učivo ovládat, aby bylo další učení snazší.

Týden 1. - 5. 2.

Zdravím Vás na počátku druhého pololetí. Stále pokračujeme v distanční výuce. Ve středu budou od 12:00 do 14:00 ve vrátnici školy nachystány k vyzvednutí pracovní sešity na přídavná jména. Osobně se však nejspíš nepotkáme.

Učivo (témata):

ČJ – Přídavná jména, určování druhů přídavných jmen. (Učebnice od str. 89)