Týden 19. - 23. 10.

Tento týden nás čeká distanční výuka, která započala už v minulém týdnu. Chválím všechny děti za přihlášení  do Teams a připomínám, že konkrétní učivo budu zadávat právě tam na každý den vždy ráno v 8 hodin, poté budu k dispozici pro případné dotazy. Kolem 13:30 se na Teams objeví řešení k zadaným úkolům. Pro lepší přehlednost budou zadané úkoly nejen v kanálu Obecné, ale také v kanálu Zadání učiva.

Učivo (témata tohoto týdne):

Týden 12. - 16. 10.

Co nás čeká:

V současné době je plánování čehokoliv značně obtížné. Sledujte, prosím, průběžně webovou stránku školy a elektronickou žákovskou knížku.

Třídní schůzky se v odloženém termínu 20. 10. neuskuteční. Přístupové údaje žáků k elektronické žákovské knížce Vám zašlu mailem během tohoto týdne.

V tomto týdnu zadám dětem jednu úlohu prostřednictvím programu Teams, bude se jednat o práci s textem.

Týden 28. 9. - 2. 10.

Co nás čeká:

Ve středu 30. 9. proběhne na naší škole Český den proti rakovině, tentokrát v tomto odloženém termínu. Budou se tradičně prodávat květy měsíčku lékařského a minimální částka příspěvku je 20,-Kč.

Učivo:

ČJ - Dělení slov na konci řádku, předpony ob-, v- a skupiny bje/bě, vje/vě, pě. Nové učivo - předpona s-. Sloh - článek pro dětský časopis. (Učebnice od str. 13, sloh str. 8)

Týden 21. - 25. 9.

Pondělí 21. 9. - Mise Vyšehrad

Úterý 6. 10. - třídní schůzky

Učivo:

ČJ - Nadále procvičujeme koncovky podst. jmen podle vzorů a přidáme zopakování pravidla o shodě přísudku s podmětem. Od minulého týdne se věnujeme skladbě slova a nyní se zaměříme na předpony. (Učebnice od str. 10)

Každý pátek máme hodinu literatury, kdy si děti čtou vlastní knihu. Je naprosto nezbytné, aby si děti nosily z domova svou oblíbenou knihu. Školní knihovnička je jen nouzové řešení.

Týden 14. - 18. 9.

Co máme v plánu:

V pondělí 14. 9. bychom chtěli začít dětem rozdávat učebnice pro letošní školní rok. Uvidíme, jak úpěšně se je podařilo minulý týden vybrat.

V tomto týdnu budu rodičům zasílat na email přístupová hesla k elektronické žákovské knížce v programu Bakaláři.

V ponělí 21. 9. máme zajištěnou akci Mise Vyšehrad, kam se vypravíme.

V úterý 6. 10. jsou v plánu třídní schůzky.

UČIVO:

Týden 7. - 11. 9.

Vítám Vás v novém školním roce!
V minulém týdnu jsme už začali s výukou, při níž se věnujeme opakování a upevňování učiva čtvrté třídy. Ještě chvíli budeme používat učebnice z loňského roku. V pondělí si rozdáme sešity, které si děti budou moci postupně všechny obalit.
Ve výuce si připomeneme: