3.C

Týden 25. - 29. 1.

Zdravím všechny rodiče (a děti, pokud sem zavítají),

připomínám, že tento týden je kratší díky pololetním prázdninám v pátek 29. 1.  -  v pátek je tedy volno.

Vysvědčení je nachystáno, k formě předání (zveřejnění) se vyjádří pan ředitel v pondělí na stránkách školy.

Týden 14. - 18. 12.

Milí rodiče,

zdravím Vás v posledním týdnu před vánočními svátky. Z nařízení vlády se nám totiž prodlužují prázdniny o pondělí a úterý 21. - 22. 12. Dětem předám domů učebnice, sešity a tělocviky k vyprání. Sice jsme je téměř nepoužili, ale možná by bylo fajn je vyprat nebo alespoň vyvětrat.

Návrat

A jsme zase spolu ve škole!

Nezaháleli jsme a skutečně rovnou skočili rovnýma nohama do procvičování probraného učiva. V ČJ jsme zopakovali VS po Z a po L a celý týden v tom budeme pokračovat. Navážeme na úterní tradici diktátů, takže nás hned zítra čeká ten první -  psaní i/y po tvrdých a měkkých souhláskách, párové souhlásky. VS po Z a po L si necháme do diktátu na příští týden, ale nějaké doplňovačky již na známky zvládneme v 2.polovině týdne.

Týden 19. - 23. 10. Distanční výuka

Milí rodiče a děti,

tři dny samostatné práce máme za sebou, někdo zvládá úkoly samostatně, někdo s menší čí větší dopomocí. Vím, že je to pro všechny náročné (hlavně pro rodiče), u nás doma tomu není jinak. Ale přeci jen jsme již ve zkušenostech o něco dále než na jaře. Včera i dnes jsem doladila připojení a orientaci v Teamsech a na příští týden jsem Vám odeslala pozvánku na online výuku.

Úkoly

Dobrý den,

do TEAMS jsem zadala úkoly z ČJ a Ma na středu 14. 10. a pro moji skupinu i AJ na čtvrtek. POZOR - úkoly budou opravdu jen tam, všichni jste přístup dostali, je potřeba se naučit s Teamsy pracovat. O kontrolu přístupu jsem poprosila již minulý týden, někteří se mi ozvali (napravili jsme), nyní žádné informace, že by někdo nemohl pracovat, nemám, proto nebudu informace k úkolům zapisovat dvakrát. Děkuji za pochopení. Odevzdávání budu kontrolovat, případně známkovat, sešity si projdu po návratu.

Obědy po dobu distanční výuky

13.10. Informace k obědům

Po dobu distanční výuky je možno docházet na obědy (nikoli vydávat je do přinesených nádob). V tuto chvíli jsou pro každého žáka obědy odhlášeny.

Pokud máte o obědy v nadcházejících dnech zájem, obraťte se na vedoucí jídelny, paní Tíkalovou, tel. 284 820 941, a obědy si u ní do zítra do 8 hodin přihlašte. Přihlášení je závazné!

Obědy se budou vydávat od 11:30 – 12:30.

Týden od 12. - 16. 10.

Moc Vás všechny zdravím ... trochu s nejistotou, co se v následujích dnech bude dít. Stejně jako vy, i my sledujeme vývoj prostřednictvím médií, tudíž prozatím nemám žádnou informaci, co se bude dít.

Ještě jednou raději prosím zkontrolujte, zda máte přístup do TEAMS, ať to neřešíme na poslední chvíli (už teď je pozdě). Žádala jsem o to minulý týden. Také od všech nemám zprávu, že jste se úspěšně přihlásili do Bakalářů do elektronické žákovské knížky.

Zítra se tady znovu ozvu s aktuálními informacemi.

Učivo:

Týden 5. - 9. 10. - info č. 2

Ředitelské volno je vyhlášeno na dny 26. - 27. 10., a protože jsou od 28. 10. podzimní prázdniny, volno bude tedy celý týden od 26. - 30. října.

Učivo:

ČJ - každé úterý budeme psát krátký diktát na procvičení i/y po tvrdých a měkkých souhláskách, slabiky bě/pě/vě atd., postupně přidáme i párové souhlásky, které procvičujeme tento týden. Také opakujeme slovní druhy a pokoušíme se je určit v jednoduché větě (většinou obsahuje podstatné jméno, přídavné jméno, číslovku, sloveso, předložku). Ve středu už dostaneme pracovní sešity.

Týden 29. - 2. 10.

Zdravím po delší odmlce způsobené nemocí a doufám, že Vám se daří dobře. Dnes jsem si ověřovala, co a jak děti zvládly procvičit. Jsem spokojená a plynule na práci paní učitelky Topinkové naváži a dokončím, co je ještě potřeba. Vám děkuji za trpělivost a pochopení.

V českém jazyce budeme tento týden hodně psát, doplňovat ... nejvíce mě zajímá psaní správného i/y po tvrdých a měkkých slabikách, psaní velkých písmen a slabik dě, tě, ně, mě, bě, pě. Otevřeme nové téma znělých a neznělých souhlásek (spodoba znělosti).