Velikonoční pozdrav

Milé děti, vám všem, s kterými jsem si ještě nevyměnila krátký pozdrav na teams, přeji krásné Velikonoce, vyrobte a vytvořte si něco pěkného, užijte si čas s rodiči, máme krásné počasí, sluníčko nás zve na procházku.

Odložte mobily a počítače nechte spát. Školní povinnosti si můžete nechat na příští týden. Já jdu právě péct kváskový chléb, tak mi držte palce, ať se povede...:-)

Týden 6.4. -10.4

Zdravím všechny děti a rodiče do velikonočního týdne!

:-) vlastně bychom měli mít od zeleného čtvrtka velikonoční prázdniny a v pondělní velikonoční svátek by kluci vyrazili ven s pomlázkou na koledu...což se bude tentokrát dít improvizovaně se zapojením větší fantazie...

Podívejte se na odkaz " Družina ", sem daly vaše milé paní vychovatelky moc pěkné náměty na velikonoční tvoření. Je tam i prima recept na perníčky a vajíčkovou pomazánku - vyzkoušíme a díky!

Týden 30.3. - 3.4.

Milí žáci 3.A,

děkuji vám a rodičům za spolupráci a zasílání ukázkové práce a  kontaktů na vás. Co nám přináší nový týden?

Březen za kamna vlezem. Duben ještě tam budem.

Letní čas.

Aprílové počasí. Ve středu můžete někoho aprílem potěšit :-)

Čj -  Vyjmenovaná slova hravě, doděláme si dvě osmisměrky a stránka 23 je hotova! Opakujeme si zpaměti vyjm. sl. po B,L,M,P,S.

PS - měli bychom mít hotovo do str. 56 /včetně/.

Z učebnice do sešitu str.96/4 a 97/5.

Malý sešit na Procvičování vyjm. slov - doplňte cvičení po S.

E-mailové adresy

Vážení rodiče, velice Vás žádám o zaslání mailů - zpětný kontakt - na  renata.bartu@zschmelnice.cz

Od některých z Vás už jsem obdržela mailem v příloze ukázkové práce žáků, moc děkuji za zpětnou vazbu a chválím děti za hezkou práci!

Potřebuji Vaše adresy pro správce sítě, aby Vám mohl poslat informace. Můžete mu je poslat i přímo: jméno žáka a třída lukas.kroc@zschmelnice.cz

Moc děkuji za spolupráci a přeji pevné zdraví a veselou mysl!

Renata Bártů

Týden 23.3. - 27.3.

Milí rodiče a milé děti!

Učivo z angličtiny vám posílají paní učitelky D. Bezděková a M. Brátová na odkaz pod třídními stránkami třetích tříd na 3.A,B,C - Aj

Učivo a informace

Vážení rodiče a milé děti,

posílám Vám několik podnětů k prozatímní domácí přípravě.

V učebnici Čj si procvičte ústně cvičení na vyjmenovaná slova až ke kapitole o slovesech. Nové učivo slovesné kategorie, tj. určování u sloves - osobu, číslo a čas si můžete projít společně s rodiči.

učím se - os. 1, č. j. čas přítomný

budeš psát - os. 2, č. j. čas budoucí

četli jsme - os. 1, č. mn. čas minulý

Březen informace a učivo

ČJ - procvičujeme vyjmenovaná slova po B,L,M,P a přibereme vyjm. sl.

po S, zaměříme se na slovesa - osoba, číslo a čas. Pracujeme ve

Vyjm. slovech hravě a IT. Je měsíc březen - Měsíc knihy, tedy čtení

a zase čtení...Čtenářské deníky nosí stále ty samé děti.

M - převody jednotek, jdou nám lépe a lépe, trénujeme. Písemné sčítání

a odčítání i trojcif. čísla, zaokrouhlování na desítky a stovky, slovní

17.2. - 21.2. Jarní prázdniny

24.2. v pondělí jedeme do Království železnic. Do batůžku svačinu a pití, doklad na MHD. Máme objednaný program. Po návratu oběd a družina.

25.2.  Školní soutěž v recitaci

Divadelní pouť

Časy hraní pro naši třídu / předvádí se 3 krát za sebou / :

17:20 hod. první představení

17:40 hod. druhé představení

18:00 hod. třetí představení

Děti, které hrají musí být 10 minut před prvním představením ve třídě. Můžou se podívat na představení, která se hrají  v časech od 16:00, 16:20 a 16:40, pak následuje delší přestávka a začíná naše Kouzelnická škola Ecinlemch :-)

Informace - únor

4.2. v úterý jdeme v 10:00 hod. do Vozovny Žižkov na hudební pořad: DJ Dozer : Beatbox session pro děti / placeno z TF /.

5.2. ve středu začíná plavání na Pražačce. Sraz je ve vestibulu školy  v 7:25 hod. , děti si mohou dát aktovky do šatny a a berou si tašku s plaváním,  popř. svačinu s sebou. Bus odjíždí od školy v 7:30 hod. Kdo přijde pozdě, jde do třídy 3.B. Po plavání se děti nasvačí ve třídě, následuje angličtina a další výuka.

Od 25.3. se bude chodit na plavání pěšky.