Učivo a různé informace k uzavření školy

Dobrý den milí rodiče,

je mi moc líto, že nastalo to, co nikdo nechtěl a zavřeli nám školu. Bohužel se s tím musíme všichni poprat. Děti dostaly různé úkoly domů. Je to několik listů na procvičování čtení písmen či slabik a na uvolňování ruky. Dostaly domů i písmenka, s kterými pracujeme ve škole. Jsou na pěnových kolečkách. Každý ma 10 koleček. Bohužel nemají písmeno O. Můžou si ho napsat na papír a pracovat i s ním. Moc Vás prosím, písmenka opatrujte, ať se neztratí. Budu Vám psát různé informace sem na stránky školy stejně jako paní učitelka na Aj. Samozřejmě budu fungovat na e-mailu: zuzana.mudrochova@zschmelnice.cz. Taems založím, ale ty spíš budete mít až děti budou starší.

Obědy jsou všem dětem odhlášeny. Kdo by přece jen měl zájem o obědy, je nutnézavolat do jídelny a to do zítra do 8:00. a prihlásit se závazně.

Uvolňovací cviky- vždy se krásně posadit, udělat si pořadek kolem sebe, procvičit ruku, prsty, básničkyŤuká, ťuká děštík, cvik udělat ve vzduchu, pak obtáhnout prstem a začít psát. Je důležité, aby děti netlačily na tužku a snažít se psát jedním tahem, nezasekávat se, ale tahnout ruku. Děti ke kocourovi dostaly i prac. listy navíc (dobrovolně).

Čtení - začínáme písmeno O, písmeno o procvičit v učebnici, máte na to celý týden. K tomu mají prac. list s písmenem O. Další list, kde je sele, maso, máslo, salám,... Zde můžou O procvičovat a nejen tedy to. tento list si schovejte na další týden. A dva malé listy A5 takové hrátky - doplnit strom, zakrožkovat písmeno O, bludiště. Děti dostaly i dva papíry s obrázky, ty si nechte na další týden.

Matematika - dnes jsme začali 4, aby ji uměly děti psát, na str.23 jsme udělali pár cvičení. Do pátku se snažte udělat dostr.25. Děti počítají s fazolkami (knoflíky), vše vidí, můžou samy přijít na chybu a nebo lépe zapsat příklad nebo čísla. Uprostřed matematiky mají děti pevné listy, mohou si vytlačit kolečka a tabulku a trénovat sloupčky a řádky - " Polož na první řádek 1.sloupeček." nebo mohou hrát s vámi piškvorky.

Doporučuji se podívat na webové stránky : Školákov, Luštěnky, Matika in (Hejný). Děti mohou samy některá cvičení dělat na počítači.

Je jedno, kdy děti budou dělat úkoly, jestli dopo nebo odpoledne, ale je to důležité a hlavně čtení. Matematika jim jde a když si k tomu sednou, udělají to asi rychle. Nemusíte mi nic posílat ke kontrole. Až se s dětmi uvidím, tak se na vše podívám a děti se rády pochlubí.

Přeji hodně zdraví, trpělivosti a aspoň trochu radosti a úsměvu

Zuzana Mudrochová