Týden 14. - 20. 10.

Učivo:

Český jazyk - procvičování a upevňování psaní předpon s-, z-, vz-. Zítra poprvé zkusíme diktát, dnes měly děti za úkol si podle školního sešitu procvičit jednotlivá pravidla, dále zapamatovat si soupis slov, která patří mezi ustálené případy, a také rozlišovat slova podle významu ve větě (sbil - zbil, sužovat - zužovat atd.). Tomuto tématu se budeme věnovat celý týden.

Matematika - všechny početní operace, čísla nad milion, opakování všech jednotek (čas, objem, délka, hmotnost) - pracujeme především s pracovním sešitem.

Vlastivěda - projekt Mise Vyšehrad, práce ve skupinách, ve středu prezentace výsledné práce. Je na místě podotknout, že někteří členové skupin se práci věnují s větším úsilím a někteří se pouze "vezou". Zeptejte se dětí, ať Vám upřímně poví, čím přispěly a co si doma do projektu o víkendu připravily. V pátek totiž dostaly za úkol si rozdělit mezi sebe místa, která jsme na Vyšehradě navštívili, a napsat o nich pár řádků nebo vyhledat nějakou zajímavost, případně donést obrázek. Tak, aby na tom mohly v pondělí společně pracovat. Někteří samozřejmě neměli nic a nechali za sebe pracovat jiné. Už jsme nad tím strávili 3 vyučovací hodiny a bohužel nemohu pochválit a kladně ohodnotit všechny rovnocenně tak, jak bych si představovala.

Přírodověda - nerosty. Opakování celého téma Horniny a nerosty, příprava na test 24. 10.

Anglický jazyk - UNIT 5, ve čtvrtek test nejen ze slovíček, ale také z překladu vět k danému tématu (vše podle učebnice a pracovního sešitu)

Třídní schůzky

• Info k čerpání třídního fondu - zbývá nám na workshop v Rudolfinu, pak už asi budu muset ke konci roku (nebo na začátku nového roku) vybrat dalších 200 Kč na další akce.
  • ŠvP  Poustky 8. - 12. 6. 2020
  • Důležité info, které na schůzce nezaznělo: Pokud budete potřebovat uvolnit dítě během vyučování (odchod dříve, v době výuky), musíte buď dítě osobně vyzvednout nebo do žádosti o uvolnění výslovně napsat, že dítě odchází samo bez doprovodu. Děkuji.
  • Kontrolujte věci na tělocvik, Často slýchávám, že ho děti nemají.
  • Prosím, pokud je dítě nemocné, nezapomínejte odhlašovat obědy. Zbytečně je platíte a jídelna je pak nesmyslně vyhazuje. Děkuji.
  • Fotografování 1. a 5.tříd  bude 7.listopadu, fotografování 2. a 3. tříd pak 8.listopadu. Peníze se vybírají až po obdržení fotek, nezapomeňte mi poslat objednávkový formulář.
  • Škola nabízí pro rodiče přednášku "Jsem online" dne 22. 10. od 17:30.
  • Každý čtvrtek se vybírá suché pečivo, soutěžíme o ekotřídu.
  • Zvu Vás na Martinské čtení 13. 11. 16:00  (to už začíná první čtení, prijďte dřive) - 18:20. Info o letošních předčítajících si můžete přečíst na nástěnce ve vestibulu školy.
  • Info k dalším akcím (přesné datum) dodám v dalších zápisech.