Informace 7. - 11. 1. 2019

Zdravím v novém roce!

Tento týden už se pomalu chystáme na uzavírání známek a s tím souvisí i příprava a opakování na pololetní práce z matematiky, českého jazyka a angličtiny.

Ma - již se pohybujeme v oboru přirozených čísel do 1 mil.

• pamětné sčítání a odčítání
  • písemné sčítání a odčítání
  • koncem týdne přibereme násobení jednociferným číslem
  • slovní úlohy podle učebnice a zkoušíme úlohy logické z Matematického klokánka

Čj

• slovesa - infinitiv, zvratná slovesa, tvary jednoduché a složené, mluvnické kategorie osoba, číslo a čas (učebnice, pracovní sešit - čas přítomný, budoucí a minulý)
  • příprava na pololetní práci - vyjmenovaná slova, slovní druhy, předpony vs. předložky, slovesa

Vl

• Města ČR (učebnice)
  • dobrovolný úkol - pracovní list z měst
  • 16. 1. test pohoří a řeky ČR

AJ - 14. lekce, zapsat a naučit se novou slovní zásobu, pondělí 14. 1. test z 11. a 12. lekce.

• 10. 1. sběr papíru
  • 23. 1. Dopravní hřiště - učebna, sraz v 8:50 před školou, s sebou batoh, penál, svačinu a pití
  • 25. 1. Výukový program od Lesů Praha (ve škole), učení si však nachystejte normálně podle rozvrhu.
  • Od února již máme tělocvik ve škole. Prosím, nachystejte věci do tělocvičny, především vhodnou obuv s nebarvící podrážkou.
  • 20. 3. Den vody
  • 26. 3. třídní schůzky, vybíráme poplatek na školu v přírodě