info 11. - 15.11. 2019

Dobrý den, vítejte v dalším listopadovém týdnu. Tyto dny zasvětíme svatému Martinovi, dobrým skutkům a knihám.

Dnes jsme si povídali s dětmi o Martinovi, jeho životě, tradicích a zvycích, které se dodržují. Četli jsme o něm legendu, zpívali písničku a promítali si video o jeho životě. Děti dnes mají tajný úkol, který nesmí prozradit. Zítra si o něm povíme. Ve středu úkol nedostanou, protože je odpoledne Martinské čtení a někteří z vás budou ve šklole do večera.

Tento týden si budeme povídat o knihách, číst, ukazovat si, jak kniha vzniká a jak se dělá papír. Budeme si hrát se slovy a rozšiřovat si tak slovní zásobu. Začneme slova nadřazená, podřazená, protiklady - antonyma, homonyma a synonyma. Neděste se těchto výrazů, ty jsou hlavně pro mě.

V matematice se věnujeme geometrii. Řešili jsme co je a jak vypadá bod, co je přímá, křivá a lomená čára. V dalších dnech si budeme povídat a modelovat úsečky, přímky a polopřímky.

Děti Vám v pátek donesly dva testy. Měli jste tak možnost nahlédnout, jak se jim dařilo. Někdo se s tím popral lépe, někdo byl trochu nepozorný. Pro mě to také byla známka toho, čemu děti rozumí a co ještě musíme procvičovat. Obecně stále dělá dětem problém + a - do dvaceti s přechodem. Pokud budete mít chvilku, tak s nimi pár příkladů vždy opakujte. Když se jim zatomatizují, bude to pro ně pak v budoucnu jednodušší u složitějších věcí.

AJ - p. uč.Štěpánková - listopad - rodina - pojmenovat příslušníky rodiny, krátké věty - Moje maminka je krásná.,......k tomu přídavná jména - velký, malý, hubený,.....slovíčka jsou v knize. Pokud chcete procvičovat, ať si děti nosí angličtinu domů. Pokud máte zájem, můžete paní učitelce napsat.

13.11- vás srdečně zvu na Martinské čtení. Akce je od 16.00 hodin. Podrobný program je na stránkách školy.

Prosíme, pokud má někdo skleničky od přesnídávky. Děkujeme.

Děti mají ve velkém notýsku vzadu hodnocení, pouze známky, prosím, podepište. Slovní hodnocení dám ještě dohromady během týdne a pošlu zvlášť. Děkuji

Děkuji také, že mi posíláte nápady na akce. Velmi si vašeho zájmu vážím. Pěkného Martina a příjemné listopadové dny. Mirka Černá