Další týden za námi

Dobrý večer,

hlásím se opět po týdnu s novými informacemi.

Koncem minulého týdne došlo k rozhodnutí kvůli současné situaci a nastala změna v termínu třídních schůzek, které se přesunuly na 20.10. Také bylo vyhlášeno ředitelské volno na 26. a 27.10. Tím dojde k prodloužení podzimních prázdnin a bude se tak jednat o preventivní ozdravný týden. Informace mají děti také v žákovské knížce a naleznete je také na stránkách školy. Na stránkách školy naleznete také další informace týkající se výuky Hv a Tv.

Dále poprosím o doplnění pomůcek u některých dětí - dětem chybí nůžky, tyčinkové lepidlo, fixa a hadřík na mazací tabulku. Každý přitom dostal jednu podepsanou fixu z peněz třídního fondu, některým dětem se ji už ale bohužel podařilo ztratit. Připomínám také podepisování známek a oznámení v žákovský knížkách, psaní omluvenek do žákovské knížky a podepisování domácích úkolů. U dětí, kterým dělá ve škole některé učivo potíže, poprosím o důslednou domácí přípravu. U některých dětí je po domácí přípravě patrný velký pokrok, což je skvělé.

Ve třídě bohužel nadále bojujeme s chováním a kázní většiny dětí. Je mi to líto, protože jsou děti jinak přátelské a šikovné a kazí si to chováním. Bohužel jsem musela rozdat první poznámky, stejně tak paní učitelka, která měla dozor na chodbě, protože děti nereagovaly na opakované napomínání. Děti si často povídají v hodinách, vykřikují, vyrušují, nedávají pozor, nehlídají si zvonění, nemají připravené věci na hodinu, mají ve třídě velký nepořádek, neuklízí si, pošťuchují se o přestávkách a někdy si i dělají naschvály. Veškeré nežádoucí chování se snažím urovnat, napravit, snažím se děti motivovat sbíráním herních peněz, někdy děti dostávají i za týdenní chování, dodržování třídních pravidel odměny. Jsou děti, které si dají říct a odměny si vyslouží. Jsou ale bohužel i děti, které si říct nedají a musím pak bohužel volit cestu poznámek a trestů. Je mi to moc líto, je mi to samotné nepříjemné, ale jsou dny, kdy je to bohužel neúnosné a chováním ostatních trpí vzorné děti. Proto vás chci poprosit o součinnost i v této situaci. Zároveň zavedu kázeňský metr, kdy za určitý počet přestupků a zapomenutí bude následovat napomenutí třídního učitele atd. Zavedu také nový zasedací pořádek. Věřím, že se vše postupně zlepší a ve třídě se nám bude všem pracovat lépe, v klidu a v pohodě bez hluku a vyrušování.

Od zítřka také začne doučování pro děti, které měly zájem. Budeme se věnovat tomu, co dětem dělá potíže. Věřím, že dětem pomůže a bude se jim dařit v předmětech lépe :).

Přeji hezký týden.

Kateřina Němcová