Aj Houdková

Tento týden se děti seznámily s novou slovní zásobou a do sešitu B zapsaly několik vět o sobě (inspirací bylo cv.4/str.50 v učebnici). Děti, které měly včas vypracované pracovní listy s překlady, dostaly známku do Bakalářú (řešení bylo i na webu). Procvičili jsme si ještě také THERE IS, THERE ARE, IN, ON, UNDER, NEXT TO. Od čtvrtka zkouším popis obrázku (kde co je, vedle čeho a pod.). Např. There is a car under the chair. The ball is next to the desk. There are two balls in the wardrobe. The book is on the chair.

Děti si zapsaly do sešitu A gramatiku a vocabulary ze stran 51, 52 a 53. V pracovním sešitě si děti vypracovaly cvičení na str.50 a nakreslily příšerku do 1.rámečku na str.51 (druhý rámeček je třeba nechat prázdný). Komu zbyl čas, skládal domina se zájmeny či zvířaty nebo skládal věty ze slov. Kdo něco nestihl, dodělá si samostatně do čtvrtka.

Hezké dny,

Jitka Houdková