Aj Houdková

Tento týden jsme si opakovali There is/There are, v pracovních sešitech vypracovali 46/1, 47/2 (řešení je v informacích z minulého týdne), 48/1 a 2, 49/4 (pro děti se specifickými potížemi dobrovolné) a 5.  Kdo splnil DÚ a doma si připravil 1 obrázek na cvičení 48/2, zvládl vše v hodinách, procvičil si rozhovor se spolužákem a někteří stihli i dnešní domino nebo skládání vět. Poslechli jsme si také comics na str. 48-49 a prošli jsme ústně všechny věty na překlad k Unit 16, 17 a 18. Tento pracovní list si děti mají vypracovat do úterý po prázdninách (někteří dělali průběžně a mají hotovo) - ideálně samostatně, ale dám sem na web v průběhu prázdnin řešení, na pomoc či pro kontrolu.

Od čtvrtka po prázdninách začnu zkoušet Unit 16-18 podle obrázků - popovídám si s dětmi o tom, co a kdo kde je, co je vedle čeho, co je ve skříni a kolik je pod postelí míčů a pod.

Zde je odkaz na písničku, ke které už děti mají ve složkách text, ale ještě jsme si ji moc neužili:

Rainbow Colors Song - Colors Song for Kids - The Singing Walrus - Bing video

Klidné dny a dětem krásné prázdniny,

Jitka Houdková