Aj Houdková

K dnešnímu dni jsme došli v učebnici na stranu 26 a v pracovním sešitě na stranu 24 (děti si vybarvily obrázek podle sebe a pod obrázek napsaly, kolik čeho a jaké barvy tam bylo – pozor na množné číslo, když je to 2 a více přidáváme na konci těchto slovíček písmenko s).

V dalších hodinách, tedy i v příštím týdnu, se budeme věnovat vazbě He is . . . / He’s . . . (on je) a She is . . . / She’s . . . (ona je), her (její), his (jeho), rodinným vazbám a popisu členů rodiny včetně jejich věku. Seznámíme se také s čísly do 100 (do 20 už známe). Do pátku 26.11. pravděpodobně dojdeme v učebnici do strany 30, v pracovním sešitě do strany 28. Děti si také zapíší do sešitu A gramatiku (zelené rámečky) na str. 27 a 29 a slovní zásobu (šedý rámeček) na straně 29.

Ve čtvrtek 25.11. budeme psát TEST založený na Unit 6, 7 a 8 (str. 16-21). Bude tam tedy spelling (hláskování) a pojmy spojené se školou, třídou a školními pomůckami.

Všem, kdo nejsou s námi ve škole, přeji zdraví a alespoň malou radost každý den.

Jitka Houdková