Aj Houdková

Známky z testu U19-20 jsou v Bakalářích. V úterý si napíšeme další test - zopakujeme si Unit 19-21, tedy i have got / haven't got. Do úterý také mají mít děti vypracovaný list s překlady vět založených na těchto lekcích. Pro kontrolu přikládám řešení zde, 1.stranu jsme si prošli ústně společně. Pro přípravu na test je samozřejmě ideální věty poctivě samostatně přeložit a až potom se dívat do přiloženého souboru.

Po velikonocích nás čeká test shrnující učivo cca od ledna, tj. Unit 14-18 (zájmena osobní a přivlastňovací, otázky typu What's your name? Where are you from?, volba členu A nebo AN, popis umístění věcí s pomocí There is / are a předložek IN, ON, UNDER, NEXT TO). Bude zaměřen na gramatiku. S dětmi jsme si připomněli a procvičili, co vše tam může být.

V pracovním sešitě jsme pracovali s 55/2,  40/1,2,3,  41/4,6.

K procvičení mohou děti využít také např.

Části těla (lehké) – online Pexeso (umimeanglicky.cz)

There is, there are (lehké) – online Stavba vět (umimeanglicky.cz)

Zájmena (lehké) – online Anglická slovíčka: Výběr z možností (umimeanglicky.cz)

Výslovnost mnoha slovíček z naší učebnice najdou pohromadě na