Aj Brátová

Na pondělí DÚ - pr.se.18/5 - písemně 4 věci z cvičení 3, kdy jsme dle diktátu vybarvovali.

Spelujeme dle anglické abecedy (Hláskujeme). Trénujeme rozhovory viz učebnice 16/4. Učíme se básničku 16/2 - abeceda v rapu:) Od příště dobrovolníci na jedničky (kdykoli v následujících 14 dnech.) DÚ na středu, učebnice - ústně 17/8 - "spelovat" hlasitě, klidně podle pomocné tabulky. Hláskování budeme trénovat v průběhu celého školního roku - trénujeme obě formy - já diktuji písmena, děti zapisují a naopak, děti hláskují vybrané slovo. Každý by měl nyní umět s jistotou vyhláskovat své jméno a příjmení. Ve středu začneme lekci 7, která je věnována škole, množnému číslu a zájmenu MY - můj, moje. Každou hodinu především konverzujeme. Na děti mluvím převážně anglicky, ony reagují. (Umí už většinou bez přemýšlení reagovat na otázky What´s your name, how old are you, what colour is this, what´s this, how are you today, what´s your favourite colour, where are you from, what´s your surname, how many...? atp.)Pracovní sešit pro tento týden: 16/3,4, 18/1,2,3,4,5. Koncem týdne budeme mít ve Vocabulary slovíčka do lekce 7.