Aj Brátová 15. a 18.11.

Zkušební test se dětem většinou vydařil. Dala jsem jim ho domů pro zopakování a v pondělí si to dáme načisto (snad) na jedničky:) DÚ má někdo v pracovním sešitě, někdo má dodělat jen slovíčka z Unit 9.

----------------------

Představili jsme si dívčí a klučičí zahraniční jména. Používali jsme je ve spojení s větami - She is a girl. He is a boy. - máme v sešitě. Kontrolovali jsme překlady a ukázali jsme si, které další věty si děti přeloží písemně doma. Představili jsme si písemnou formu čísel 11-20 a hledali jsme, v čem jsou si podobná, v čem se liší mezi sebou a v čem se liší, či se podobají číslům 1-10. (Odkaz na foto v Teams.) Kdo nestihl, dodělá si slovíčka z Unit 8. Příští týden si dáme obrázkový testíček ze školních potřeb z Unit 7 a 8. Ve čtvrtek si ho napíšeme na zkoušku, aby děti viděly, jak bude vypadat a lépe se jim na něj připravilo. Užijte si středeční volno:) M.B.