7.12. - 11.12.

Dobrý den

Je tu zas, (před)vánoční čas. A s ním období pečení a tvoření. A co už děti pěkného vytvořili? Každý si namaloval zimní královnu – moc se jim povedla a máme je vystavené, vybarvili si milého čertíka a vyrobili mu papírový řetěz, v pátek si namalovali pohádkového kapříka. Třeba splní nějaká přání. Také posloucháme koledy a adventní pohádky.

Přehled učiva 7.12. – 11.12.

Slabikář – str. 10-14

• Str. 10, 11 – procvičování učiva
  • Str. 12, 13 – nové písmeno J, j
  • Str. 14 – nácvik čtení jednoslabičných slov se zavřenou slabikou typu les

Písanka str. 16-19

• Nácvik psaní s a o + slabiky

Matematika – str. 50 – 53

• Str. 50 – numerace do 8, porovnávání čísel v oboru do 8
  • Str. 51 – numerace do 8, číselná řada 0-8, práce s číselnou osou, porovnávání čísel v oboru do 8
  • Str. 52, 53 – sčítání v oboru do 8

Prvouka – str. 29

• Příroda v zimě – žáci popisují proměny přírody, seznamují se se zvířaty, které mohou spatřit v zimní přírodě

• Plánované konzultace 8.12. se přesouvají na 5.1. (snad)
  • Všimla jsem si, že někteří žáci nosí stále Živou abecedu a První psaní. Tyto pracovní učebnice si ponechají už doma (aktovka bude i lehčí). Když ještě do aktovky přidají hračky, pak jim aktovka nejde zavřít a někteří se i vztekají.

Hezký adventní týden Helena Krejčová