5.C

Týden 8. - 12. června

Ahoj děvčata a kluci, moc vás zdravím v dalším, novém týdnu.

Tento týden je náročný pro ty, kteří se chystali na zkoušky na víceletá gymnázia. Proto těmto dětem držím palce a úkolů ani nebudu dávat tolik.

Český jazyk

V ČJ jsme dokončili neohebné slovní druhy. V příloze dávám zápis do školního sešitu ke spojkám a částicím, citoslovce jsme si již ani nezapisovali, jen pročetli text v učebnici a vypracovali různá cvičení. Stejně tak vy vypracujte cvičení v pracovním sešitě. Až budete mít hotovo, vyzkoušejte si následující kvízy:

Týden 3. - 5. 6.

Ahoj,

všechny opět zdravím, hlavně ty doma. Doufám, že se vám daří dobře a že všechno zvládáte. Kdyby cokoli, jsem na příjmu.

Úkoly vám z minulého týdne vycházejí až do úterý 2. 6. (v Teams jsem rozepsala, jak postupně úkoly zvládáme my ve škole, hodně času jsme teď věnovali i povídáním si o přelomovém startu první soukromé lodi do vesmíru, o tom, jak to na ISS vypadá, čemu se tam astronauté věnují a jaké jsou plány co se týká letů do vesmíru).

Týden 25. - 2. 6. učivo

Zdravím všechny domů, ahoj!

dva měsíce utekly jako voda a my se dnes znovu někteří vrátili zpátky do lavic. Zatím jsme si jen povídali, také jsme jen lehce naťukli češtinu a ano, je potřeba opakovat :-). Vrátíme se zpátky k přídavným jménům, zájmenům, číslovkám a ještě i k příslovcím z minulého týdne. Nuže, pondělí bylo čistě odpočinkové, ale od úterý už se vrhneme do práce. Posílám úkoly a cvičení, kterým se budeme věnovat i my ve škole.

Týden 11. - 15. 5.

Milí žáci a rodiče,

opět jako každé pondělí Vás zdravím a doufám, že se těšíte pevnému zdraví a úsměv na rtech vám ještě zbývá. Děkuji za první zaslané informace k nástupu 25. května do škol. Ještě máte čas na promyšlení, určitě se mi co nejdříve ozvěte, ať již můžeme začít s počtem dětí pracovat.

Na stránkách máte několik nových informací - o hodnocení za 2. pololetí, pročtěte si Chmelníček, informace ke kroužkům a také je tam info o možnosti nákupu oblečení se školním logem - pozor, objednávky lze zadat jen do 20. května.

Týden 4. - 7. 5.

Přihlašovací údaje jsou zpět ... tak dodávám ještě info i sem na naše stránky.

Na čtvrtek 7. května je připravena reportáž k 75. výročí konce 2. světové války, Pražského povstání a bitvy o rozhlas. Projděte, pročtěte, shlédněte video a v TEAMS si vyzkoušejte nachystaný kvíz.

Rodiče moc prosím, aby by mi během příštího týdne poslali na mail odpověď k nástupu do školy. (I v případě, že se rozhodnete, že dítě zůstane doma. Čím dříve, tím lépe, ať můžeme již pracovat na organizaci skupin.) Děkuji mnohokrát a přeji Vám krásný jarní víkend.  Pavla Balcárková

Týden 27. - 30. 4.

Milí žáci,

opět vás moc a moc zdravím! Máme tu poslední dubnový týden, ale je zase kratší. V pátek 1. května je státní svátek, kdy se slaví Svátek práce, a tak úkoly budou jen do čtvrtka :-).

Český jazyk

1) Minulý týden jsme pracovali s číslovkami. Za úkol jste měli vyplnit cvičení v pracovním se sešitě. Nyní bude novým úkolem pečlivá kontrola toho, co jste minule vypracovali. Posílám klíč a opravdu po vás chci, abyste poctivě prošli a opravili každé cvičení.