Ekotýden – Ekotým Menu pro změnu – neplýtvání potravinami

Do týdne Ekoškol se zapojil i náš ekotým Menu pro změnu. Posvítili jsme si na plýtvání potravinami během celého týdne 4. – 8.11. Výsledky vážení vyhozeného jídla nás ale vůbec nepotěšily. Za celý týden se nám ani jeden den nepodařilo dostat pod 50 kg jídla. Nejlépe jsme si vedli v úterý s italským zbrufem a těstovinami, v koši končilo ve čtvrtek i minimum krupicové kaše. Naopak kuřecí rolády jsme museli vyhodit celých 82kg!

Co to pro nás znamená? Žáci si zřejmě málokdy volí to, co jim chutná. Doporučujeme sledovat jídelníček a snažit se vybrat to, čeho sníte nejvíc. Když si jídlo přinesete na stůl, vždy alespoň ochutnejte. To, co vám minule ještě nechutnalo, může dnes překvapit. Chutě se mění a paní kuchařky se snaží recepty obměňovat. Věříme, že příště nám to půjde lépe.

Děkujeme, že nám pomůžete neplýtvat.

Ekotým Menu pro změnu