Vodácký kurz 2021

 2. – 3. června se konal vodácký zájezd 9. tříd. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Třídy 9. A a 9. C jely společně a 9. B jela po nich. Náš sraz byl v 6:55 na zastávce Chmelnice. Poté jsme se tramvají č. 39 vypravili k Hlavnímu nádraží. Tam jsme kolem osmé nastoupili do vlaku.

Do Stříbrné Skalice, odkud jsme startovali naši jedenáctikilometrovou výpravu po řece Sázavě, jsme přijeli po půl jedenácté. Pak jsme si vyzvedli lodě a potřebné vybavení a vyrazili jsme. Cestou na nás čekaly různé nástrahy. Několikrát jsme totiž narazili na peřeje a jezy, ale všechno jsme úspěšně zvládli. Na jezech jsme lodě převážně přenášeli po břehu, ale jeden z nich jsme si dokonce zkusili sjet, což byla velká zábava. Také jsme při naší cestě stále potkávali volavku popelavou, která se před naší skupinou očividně pokoušela uletět.

Do kempu ve Zlenicích jsme se dostali kolem třetí. Vytahali jsme lodě na břeh, alespoň trochu je umyli a část z nich poslali druhé skupině. Mezitím, při čekání na 9. B, jsme si všichni postavili své stany a došli jsme si na oběd do tamní restaurace. Druhá skupina přijela kolem sedmé hodiny večer. Později, asi v devět, už se začaly zapalovat ohně (každá třída měla svůj) a většina z nás usnula až po půlnoci.

Druhý den ráno nás přivítalo strašné vedro. Ale už nám zbývalo jen se nasnídat, sbalit stany a vrátit se zpátečním vlakem domů. Myslím si, že všichni jsme si tento výlet skvěle užili a že se vodácký zájezd 2021 stal nezapomenutelným zážitkem.

 

FOTOGALERIE

Pavla Čížkovská 9. A