Neplýtváme tím, co jíme

Nemáme pro Vás moc potěšující zprávu – množství vyhozeného jídla se v týdnu 28.5.2018 – 1.6.2018 nijak výrazně nezmenšilo. Paní kuchařky vyhodily asi 36 kbelíků jídla, přitom v týdnu předešlém, kdy jsme akci nevyhlásili, vyhodily jen o 1 kbelík více. A oproti týdnu v únoru, kdy ekotým Odpady monitoroval množství vyhozeného jídla v tomto školním roce poprvé, jsme se dokonce hodně pohoršili! V únoru se vyhodilo v 1 týdnu „pouze“ 26 kbelíků jídla.

Proč jsme tedy s naší akcí neuspěli? Je pravda, že ve sledovaném týdnu byla v jídelníčku možná méně populární jídla. Také budeme muset příště zlepšit aktivitu obou ekotýmů Odpady i Menu pro změnu,  o akci sice všichni věděli, ale neudělali zřejmě pro její úspěch nic neobvyklého nebo jen to nejnutnější. Také si myslíme, že nás většina žáků nepodpořila a nezapojili se aktivně do boje s plýtváním potraviny. Děkujeme však všem, kteří pro úspěch akce něco vykonali – snědli celý oběd, neplýtvali, vyráběli letáčky či jinak pomohli.

Výsledek této akce je pro nás smutná pravda, ale na druhou stranu alespoň víme, že máme co zlepšovat. Pro příští rok připravujeme několik novinek v této akci a rozhodně bychom ji rádi co nejdříve zopakovali a byli bychom, samozřejmě, rádi mnohem úspěšnější! Doufáme, že nás příště podpoříte více.

Vaše ekotýmy Odpady a Menu pro změnu.