Martinské čtení

5.ročník Martinského čtení

Jak se již stalo tradicí i letos se ve středu,  13.11.2019, naše škola opět proměnila v kouzelný ostrov čtení.

V 11 třídách četli z dětských knih pro žáky 1. stupně a jejich rodiče naši učitelé, samotní žáci, spisovatelé a známé osobnosti. Letos se k předčítajícím opět připojil i pan ředitel, a prostor ředitelny se tak stal místem velmi příjemným a mohl si ho prohlédnout a zažít každý, kdo po tom už dlouho toužil, ale díky svému bezproblémovému chování se mu to dosud nepovedloJ.

Posluchači si mohli vybrat z bohaté nabídky jak osobností, tak žánrů a soudíme podle ohlasů, že odcházeli spokojeni. Celou školu zdobila martinská světýlka, po chodbách projížděl sv. Martin. V literární kavárně se posluchači mohli občerstvit i si vybrat knížku z nabídky knih pro děti.

Na závěr odpoledne vylosoval VIP host - herec  David Matásek  -  40 výherců dětských knížek a mnohým poté do knih podepsal věnování nebo se se zájemci vyfotil.

Děkujeme všem organizátorům a již nyní přemýšlíme, čím ozvláštnit další ročník čtení a co zlepšit, aby i díky této akci mezi našimi žáky bylo co nejvíce náruživých čtenářů.