Martinské čtení – celoškolní soutěž 2022

Při příležitosti 6. ročníku Martinského čtení vyhlašujeme celoškolní soutěž o nejlepší uměleckou fotografii na téma „Ztrať se v knize“.

Zadání:

• Vyberte si knihu.
    • Přebal knihy musí obsahovat takový obrázek, který můžete vtipně doplnit svým obličejem nebo částí těla. Vybrat ale můžete i knihu s obrázkem, který lze sladit s odpovídajícím pozadím (například jako na fotce knížky s husou a červeným kolem).
  • Pokuste se obléknout jako postava na přebalu.
  • Nastavte si knihu tak, aby kniha i okolí (s tebou) přirozeně splynuly. Možná budete potřebovat parťáka, který knihu nastaví do správné polohy, a také někoho, kdo zmáčkne spoušť.
    • Využijte přibližovací nebo oddalovací funkce fotoaparátu, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  • Obrázek pošlete do 24. 10. na emailovou adresu: pavla.balcarkova@zschmelnice.cz
  • Vybrané fotografie budou vytisknuty na velký formát a vystaveny na Martinském čtení. Svatomartinská porota vybere 5 nejoriginálnějších prací a jejich autoři budou odměněni.
  • Inspirace najdete ve fotogalerii.

Hodně štěstí a všem kreativním umělcům a krásným knížkám zdar!