KIDS' LAB ABRAKADABRA, Národní technické muzeum, 3.B

Žáci 3.B absolvovali v laboratořích NTM dva programy připravené tak, aby i malé děti získaly první povědomí o chemii pomocí zábavných a praktických pokusů.

První dubnový program pod názvem " Voda miluje chemii" nám připomněl důležitost vodních zdrojů na Zemi, jejich udržitelnost a pokusy nám ukázaly, jak a čím se dá znečištěná voda filtrovat a čistit. Dalším pokusem jsme si vyzkoušeli způsob zadržování vody v půdě.

Druhý květnový program se pak točil kolem vitamínu C a jmenoval se "Chytří gurmáni".   Porovnávali jsme obsah vitamínu C v ovoci, citronce a ovocném nápoji. Výsledky samozřejmě zcela jasně ukázaly na ovoce a na fakt, že v ovocných sladkých nápojích žádné vitamíny téměř nejsou, v citronce taktéž ne. Druhý pokus pak porovnával obsah vitamínu C v různých druzích ovoce a zeleniny (mimochodem už víme, jak rozseknout neustále spory o tom, co je ovoce a a co zelenina). A paprika - ta je jasný vítěz!