EKOTÝM ODPADY INFORMUJE

Opět je naše škola o krok blíže k efektivnějšímu třídění odpadů. Ke stávajícím nádobám na tříděný odpad, které se nacházejí v přízemí i na každém patře školy, přibyly kontejnery na nápojové kartony, známé také pod názvem tetrapak. Prázdné obaly od mléčných svačinek či ovocných džusů najdou své místo v nových kontejnerech. Žáci, kteří pracují v ekotýmu Odpady, jsou připraveni nadále propagovat třídění odpadů včetně třídění tetrapaku.

Věděli jste, že nápojové kartony jsou vyrobeny z několika druhů materiálů? Obsahují plastové folie, kovové folie a z největší části papír. Papírová vlákna v nápojových kartonech jsou kvalitní, proto je vhodné je dále recyklovat.

Všem příznivcům ochrany životního prostředí, kterým není lhostejná problematika odpadů, děkujeme za spolupráci.

Odpady