Ekotýden - ekotým Voda v prvních třídách

V rámci Týdne ekoškol pořádaném ve dnech 4.11. - 8.11.2019 navštívili členové ekotýmu Voda s programem své nejmladší spolužáky v prvních třídách.

Nejprve je seznámili s projektem Ekoškola a s činností ekotýmu Voda. Potom následovala trocha poučení o formách vody kolem nás, o její důležitosti pro každého člověka a také o možných způsobech šetření vodou. Největší ohlas u prvňáčků mělo kouzlení s vodou, kdy formou jednoduchých chemických pokusů ukázali zkušení deváťáci svým malým kamarádům, že i obyčejná voda může být vlastně neobyčejná.

Setkání se určitě povedlo a všichni doufáme, že se zase při dalších ekoakcích společně potkáme.

Ekotým Voda

TÝDEN ŠETŘENÍ VODOU 4. 11. – 8. 11. 2019

V rámci akce Chmelnický ekotýden proběhl týden šetření vodou. Žáci 9. ročníku z ekotýmu Voda každý den o velké přestávce zjišťovali spotřebu vody za předcházející den. Už po prvních odečtech bylo zřejmé, že se spotřeba vody od poslední kontroly snížila. Když jsme po týdnu přepočítali spotřebu vody na jednu osobu nestačili jsme se divit. Oproti minulému roku se průměrná spotřeba vody na den a osobu snížila o 4 litry a v porovnání s rokem 2015 se nám podařilo snížit průměrnou spotřebu vody na osobu a den téměř o polovinu!

Děkujeme a gratulujeme

Ekotým Voda