DEN VODY – „Voda pro Afriku“

Den vody se uskutečnil 24. dubna roku 2019, v Ekoškole Chmelnice. Tato akce se uskutečnila na školní zahradě. Den začal tím, že všechny třídy od 1. do 8. ročníku si prohlížely a kupovaly výrobky. Žáci z 9. ročníků pomáhali menším dětem. Tento projekt měl na starosti Ekotým Voda.

Každá třída měla svoje téma, které souvisí s vodou a které si vylosovala, např.: počasí, rýžová políčka, ledovec, moře, zavlažovací systém…

Výrobky, které žáci prodávali, si sami vyrobili a byly moc povedené. Kromě výrobků děti vymyslely i zábavné aktivity nebo hry. S pomocí výrobků se zapojila i školní družina.

Ptali jsme se pár dětí na tyto otázky:

  1.  Líbí se vám tato akce?

Všem dětem se tato akce líbila.

  1. Jaký výrobek se vám nejvíc líbí?

Dětem se líbilo všechno, např. šneci, kapky, obrázky, holínky…

  1. Co se vám tady nelíbí?

Některým dětem se nelíbilo, že s pár výrobky si autoři nedali moc práce.

  1. Baví vás pomáhat Africe?

Děti to baví a ví, že je to potřeba, protože v Africe je málo vody.

  1. Víte, co je organizace Člověk v tísni?

Děti často nevěděly, co je tato organizace.

Po 14. hodině jsme přivítali i rodiče a další návštěvníky, kteří si prohlíželi a kupovali výrobky dětí. Také jsme začali vydražovat v aukci studny z keramiky, které sloužily jako pokladničky u jednotlivých tříd.

Dospělých jsme se ptali na stejné otázky jako dětí a vyšlo nám, že se jim akce líbí, nemají s akcí žádné problémy, všechny výrobky se jim líbily, např: utopenci, struhadlo, studna atd. Návštěvníci rádi pomohli Africe a na rozdíl od dětí, věděli, co je Člověk v tísni.

Co je tedy organizace Člověk v tísni?

Tato organizace poskytuje humanitární pomoc. Pokud chcete také pomoci, vyhledejte si www.skutecnydarek.cz . Tam zjistíte, jak se zapojit a pomoci lidem, kteří to potřebují. Člověk v tísni nepomáhá jen v Africe, ale i v Asijských a Evropských zemí. Můžete se, stát i členy Klubu přátel Člověka v tísni a tím organizaci podpořit.

Proč to děláme?

Tato akce má pomoci především v zemích Afriky. Vybrané peníze pošleme organizaci Člověk v tísni, která za tyto peníze koupí do Afriky pumpy na vodu, oslíky s povozem, kanystry na vodu, vodovodní kohoutky a kadibudku.

Děkujeme všem žákům, učitelům, vychovatelům, vedení školy, kuchařkám, uklízečkám a i p. školníkovi, protože na tomto dni se podílel prostě úplně každý, kdo  naší školu navštěvuje. : )

Den vody se vydařil, byl dobře připraven a jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

Na charitativní akci Voda pro Afriku se vybralo celkem 41.822 Kč. Děkujeme všem žákům, rodičům a učitelům, díky nimž se podařilo vybrat tolik peněz.

(autoři: Amálie Malinová, Jakub Neuvirth, Jindřich Blábol – 4.B)

FOTOGALERIE